SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Inea: szerzej dostępna telewizja cyfrowa, nowe pakiety

Sieć kablowa Inea wprowadza od czerwca br. zmiany w ofercie telewizji cyfrowej. Będzie ona dostępna dla klientów z mniejszymi potrzebami odnośnie liczby kanałów, pojawią się nowe pakiety, a całość oferty ma zostać uproszczona. Jesienią operator planuje wprowadzić VoD.

Inea: szerzej dostępna telewizja cyfrowa, nowe pakiety

Od czerwca w ofercie telewizji cyfrowej Inei znajdzie się pakiet Oszczędny, który zawierać ma dokładnie te same 30 podstawowych i darmowych kanałów, co analogowy pakiet Pośredni. Kosztować on będzie 24,90 zł miesięcznie, a w promocji, przy umowie na 18 miesięcy będzie dostępny w cenie 19,90 zł przez okres pół roku (cena pakietu Pośredniego w analogu to 15,10 zł) W ramach pakietu Oszczędnego klienci otrzymują bezpłatnie dekoder SD i możliwość skorzystania z opcji multiroom.

W ramach zmian Inea zlikwiduje część pakietów tematycznych m.in. Inea Świat, Inea AXN, Inea Bajka, Inea Muzyka i Inea Cafe. Oferta programowa tych trzech ostatnich zostanie przeniesiona do pakietu Inea Rozrywka, która kosztować ma tyle samo, co pozostałe w ofercie pakiety Inea Sport i Inea Film, czyli 14,90 zł miesięcznie. Poszerzeniu ulegnie pakiet Inea Max, który poza wszystkimi dotychczasowymi kanałami, będzie zawierał też kanały erotyczne i rozrywkowe, dostępne dotychczas w likwidowanym pakiecie Inea Club.

Nowością w ofercie będzie też pakiet Eksluzywny. Za 189,90 zł miesięcznie jego abonenci zyskają dostęp do wszystkich ponad 150 kanałów z oferty sieci, w tym stacji nadawanych w HD i kanałów premium. Cena tego pakietu będzie o 30 proc. niższa od sumy cen wszystkich pakietów wchodzących w jego skład.

Sieć zdecydowała się też na zmianę nazw pakietu Podstawowego Cyfrowego na pakiet Wygodny. Analogiczną zmianę nazewnictwa przejdą pakiet Podstawowy Cyfrowy HD czy pakiet Podstawowy Cyfrowy HD PVR.

Pytany o powód modyfikacji oferty, Tomasz Zmyślny, dyrektor Departamentu Marketingu i PR w Inea, tłumaczy nam, że po dodaniu ponad 50 kanałów cyfrowych w przeciągu niecałych dwóch lat i szeregu funkcjonalności jak m.in. telewizja HD czy PVR, oferta telewizyjna sieci zaczęła być dość skomplikowana do komunikowania i dlatego operator zdecydował się ją uprościć. Na jesień Zmyślny zapowiada wprowadzenie do oferty Inei usługi wideo na żądanie.

Inea ma obecnie 124 tys. klientów usługi telewizyjnej, w tym 64 tys. z nich korzysta z telewizji cyfrowej. Oznacza to, że sieć zcyfryzowała już ponad połowę abonentów. Pod tym względem jest liderem w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inea: szerzej dostępna telewizja cyfrowa, nowe pakiety

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl