SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Infermedica i Microsoft nawiązują współpracę. Razem wesprą działanie służby zdrowia

Polski startup Infermedica, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do wstępnego diagnozowania pacjentów, rozpoczął współpracę z Microsoftem. Rozwijana przez spółkę technologia zostanie wykorzystana w usłudze Microsoft Healthcare Bot, która wspiera funkcjonowanie służby zdrowia.

Piotr Orzechowski, CEO Infermedica Article

Infermedica to wrocławska firma technologiczna, która od 2012 r. tworzy narzędzia do wstępnej diagnostyki medycznej oparte o algorytmy sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe (ang. machine learning).

Zespół ponad 80 inżynierów, specjalistów z obszaru data science oraz lekarzy rozwija aplikacje i chatboty, które pomagają we wstępnej diagnozie, ocenie stanu zdrowia (ang. triage) oraz rekomendacji odpowiednich dalszych kroków postępowania. Rozwiązania, które dostarcza Infermedica pomagają usprawnić sposób obsługi pacjenta, wspierają lekarzy we wstępnej diagnostyce, jednocześnie obniżając koszty.

W połowie 2019 r. Infermedica pozyskała od inwestorów 14 mln zł, które przeznaczyła na ekspansję w USA oraz przyspieszenie rozwoju technologii.

Infermedica i Microsoft razem

Teraz poinformowano że Infermedica rozpoczęła współpracę z koncernem Microsoft.  W ramach partnerstwa technologia rozwijana przez polski startup zostanie wykorzystana w Microsoft Healthcare Bot.

Jest to usługa, która pozwala przedstawicielom organizacji z branży medycznej na tworzenie i wdrażanie na szeroką skalę wirtualnych asystentów opartych o sztuczną inteligencję.

Usługa Microsoftu została wdrożona przez organizacje medyczne z całego świata, w tym przez amerykańskie firmy Aurora Health Care, Premera Blue Cross i Quest Diagnostics.

Polska technologia usprawni system

Według zapowiedzi dzięki wykorzystaniu technologii wstępnej diagnozy opracowanej przez Infermedica usługa Microsoft Healthcare Bot pozwoli usprawnić pracę zarówno państwowych, jak i prywatnych systemów opieki zdrowotnej, które wciąż są przeciążone w związku z pandemią Covid-19.

– Infermedica rewolucjonizuje wstępną diagnozę medyczną, tworząc rozwiązanie, które przełamuje schematy – przyznaje w komunikacie Adam Walker, program manager w Microsoft Healthcare. - Jesteśmy pod wrażeniem zaawansowanych modeli probabilistycznych, dzięki którym firma dostarcza diagnozy o trafności, która nie byłaby możliwa przy użyciu rozwiązań opartych na drzewach decyzyjnych. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Infermedica, ponieważ wnosi ona inteligentną technologię, której skuteczność potwierdzono klinicznie. To duża wartość dla użytkowników usługi Microsoft Healthcare Bot, która pozwoli im na tworzenie jeszcze bardziej inteligentnych wirtualnych asystentów i dostarczanie pacjentom trafniejszych wyników.

Infermedica współpracuje bezpośrednio z ponad 50 partnerami. Oprócz Microsoftu są to m.in. Allianz, kanadyjski Global Excel, polskie PZU Zdrowie, a także inne firmy ubezpieczeniowe, platformy telemedyczne, szpitale i całe systemy ochrony zdrowia.

W marcu br. Infermedica udostępniła bezpłatnie narzędzie Covid-19 Risk Assessment, które pomaga pacjentom otrzymać wstępną diagnozę i szybką ocenę ryzyka związaną z zakażeniem koronawirusem. Zostało ono wdrożone m.in. przez polskie Ministerstwo Zdrowia w serwisie internetowym pacjent.gov.pl, Ministerstwo Zdrowia Ukrainy oraz około 300 innych organizacji. Do tej pory z narzędzia skorzystało ponad pół miliona pacjentów.

– Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Microsoftem przy Microsoft Healthcare Bot. Łączy nas wspólny cel: wykorzystanie nowoczesnych technologii, by ułatwić dostęp do opieki medycznej pacjentom z całego świata. Razem możemy usprawnić systemy ochrony zdrowia, niezależnie od szerokości geograficznej – podkreśla Piotr Orzechowski, CEO Infermedica.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Infermedica i Microsoft nawiązują współpracę. Razem wesprą działanie służby zdrowia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl