SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Większość Polaków uważa, że influencerzy zarabiają za dużo. Mało kto ich szanuje

Polityk, marketer i influencer to zawody o najniższym znaczeniu społecznym – wynika z raportu platformy No Fluff Jobss. Zdaniem prawie 70 proc. Polaków influencerzy zarabiają za dużo, a u 54 proc. budzą najmniejszą sympatię ze wszystkich zawodów. 

fot. Flickr.com fot. Flickr.com

Najmniejszym poważaniem Polacy darzą zawody polityka i polityczki oraz influencera i influencerki, jak wynika z najnowszego raportu „Ranking zawodów 2024. Jak Polki i Polacy oceniają wybrane profesje?” od No Fluff Jobs, polskiego portalu z ogłoszeniami o pracy.  

Aż 86 proc. badanych uważa, że politycy i polityczki zarabiają za dużo, w przypadku influencerów i influencerek takiego zdania jest 69 proc. badanych. Trzecim najbardziej przepłacanym zawodem są prawnicy i prawniczki - tak uważa 54 proc. badanych. Tuż za podium znaleźli się sportowcy i sportowczynie (45 proc. wskazań).

Większość ankietowanych - 61 proc. - sądzi, że zawód influencera ma niskie znaczenie społeczne. O politykach i polityczkach takie zdanie ma 39 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce zajmują specjaliści i specjalistki ds. marketingu (29 proc. odpowiedzi).

Na drugim biegunie – profesji najbardziej poważanych – znalazły się zawodu medyczne. Zawód pielęgniarski budzi pozytywne skojarzenia u 71 proc. badanych, a lekarski u 66 proc. badanych. Prawie taką samą sympatią cieszą się rolnicy i rolniczki (63 proc. ankietowanych). Najmniej sympatii budzą zawody związane z polityką (70 proc. odpowiedzi) oraz influencerstwem (54 proc.). Trzecie miejsce, ale z dużo mniejszą liczbą wskazań, zajmują policjanci i policjantki (22 proc.).

Zobacz: Powstaje serial o patoinfluencerach. Za projektem stoją Staśko i Sadowska

Zawody o największym wpływie społecznym najgorzej opłacane

W ocenie badanych odpowiednio wynagradzane są przede wszystkim osoby zajmujące się księgowością (60 proc. odpowiedzi), przedstawicielstwem handlowym (56 proc.) oraz programowaniem (52 proc.).

Za mało, zdaniem największej liczby osób, zarabiają pielęgniarze i pielęgniarki (65 proc. odpowiedzi), rolnicy i rolniczki (59 proc.) oraz nauczyciele i nauczycielki (54 proc.).

Raport No Fluff Jobs powstał na podstawie badania DIY wykonanego na platformie Omnisurv by IQS w dniach 12–14 stycznia 2024 roku (CAWI). Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1000 pracujących, aktywnych zawodowo Polek oraz Polaków w wieku 18-64 lat.

Dołącz do dyskusji: Większość Polaków uważa, że influencerzy zarabiają za dużo. Mało kto ich szanuje

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vb
Bo to sa szczury i karaluchy!
8 0
odpowiedź
User
XYZ
Szacunek dla influencerów w większości przypadków byłby jakimś skrzywieniem psychicznym. Tych ludzi nie można traktować inaczej,
5 0
odpowiedź
User
CW
Mało kto szanuje a miliony śledzą?! Fenomen... Albo więc większość nie ma szacunku do siebie, śledząc kogoś kogo nie szanuje, działa bezmyślnie albo odpowiada nieszczerze w ankietach, tak jak w tej...
2 1
odpowiedź