SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Info-TV-FM złożyło wniosek o rezerwację częstotliwości dla telewizji mobilnej

Spółka Info-TV-FM, która wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej, złożyła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wniosek o rezerwację potrzebnych częstotliwości, poinformował w komunikacie fundusz Magna Polonia, który jest głównym udziałowcem spółki.

Info-TV-FM złożyło wniosek o rezerwację częstotliwości dla
telewizji mobilnej

"Zarząd informuje, że otrzymał od spółki zależnej INFO-TV-FM [&] zawiadomienie o złożeniu w dniu 12 marca 2009 roku wniosku do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (Prezes UKE) o dokonanie rezerwacji częstotliwości obejmującą kanały o szerokości 8 MHz, z zakresu 470 - 790 MHz, przeznaczonych do świadczenia audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych na obszarze całego kraju, w technologii DVB-H, w radiokomunikacyjnej służbie radiodyfuzyjnej będących przedmiotem konkursu" - czytamy w komunikacie.

Opłata za dokonanie rezerwacji wyniesie 15,105 mln zł, a zwycięzca konkursu musi go złożyć do piątku. Różne źródła szacują, że inwestycje w infrastrukturę, konieczne do wypełnienia zobowiązań podjętych przez spółkę, wyniosą 200-300 mln zł.

W komunikacie prasowym Info-TV-FM informował, że inwestycje będą finansowane przez Magna Polonia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Info-TV-FM złożyło wniosek o rezerwację częstotliwości dla telewizji mobilnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl