SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ING Bank Śląski zainwestował milion złotych w spółkę Vooom

ING Bank Śląski kupił pakiet 8 proc. akcji spółki Vooom, zajmującej się rozwojem platformy mobilności miejskiej. Wartość inwestycji i umowy marketingowej to milion złotych.

Article

Vooom pracuje nad narzędziem MaaS (Mobility-as-Service), które dziś umożliwia mieszkańcom największych polskich miast szybkie i komfortowe przemieszczanie się za pomocą pojazdów „na minuty”, komunikacji miejskiej oraz taksówek, wszystko z poziomu jednej aplikacji.

Klientom biznesowym Vooom oferuje benefit pozapłacowy, dzięki któremu firmy mogą dofinansować swoim pracownikom codzienne dojazdy do pracy. Obecnie spółka pracuje nad stworzeniem planera, który dzięki zaawansowanym modelom predykcyjnym oraz uczeniu maszynowemu pozwoli użytkownikom zawsze dojechać na czas w optymalny dla nich sposób.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przekaże na przygotowanie planera prawie 3 miliony złotych.

ING Bank Śląski wykłada milion złotych na Vooom

Zawarcie umowy inwestycyjnej oraz umowy marketingowej pomiędzy ING Bankiem Śląskim a Vooom nastąpiło w dniu 15 stycznia 2020 roku. ING Bank Śląski zainwestował 1 milion złotych i nabył pakiet mniejszościowy 8 proc.

- Ochrona środowiska to ważny element długoterminowej strategii naszego banku, dlatego proaktywnie wspieramy Vooom, który dzięki swojej filozofii, zaawansowaniu technologicznemu i wizji umożliwi zmiany postaw mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu oraz przyczyni się do rozwoju elektromobilności w Polsce. Dlatego podjęliśmy decyzję dotyczącą zaangażowania kapitałowego w spółkę Vooom w wysokości 1 miliona złotych oraz współpracy w zakresie udostępnienia aplikacji - powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

- Współpraca z ING to ważny krok w rozwoju Vooom. W zaledwie 8 miesięcy po debiucie Vooom jest postrzegany przez ekspertów i media jako ciekawe rozwiązanie wpływające na przemiany cyfrowe w naszym kraju. Cieszy nas to i nie planujemy zwalniać tempa. Będziemy rozszerzać zakres dostępności naszych usług w kolejnych miastach. Pracujemy nad tym, aby wkrótce dołączyli do nas również kolejni partnerzy - mówi Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom.

Dołącz do dyskusji: ING Bank Śląski zainwestował milion złotych w spółkę Vooom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl