SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inovo Venture Partners inwestuje w Allset. Ponad 8 mln dolarów w rundzie B

Polski fundusz VC Inovo Venture Partners wziął udział w rundzie B finansowania firmy Allset, która zajmujące się zamawianiem posiłków w restauracjach. W sumie Allest pozyskał 8,25 mln dolarów, obok Inovo w rundzie wzięli udział Andreessen Horowitz, EBRD, Greycroft oraz SMRK VC.

Tomasz Swieboda, prezes Inovo Venture PartnersArticle

Allset to aplikacja, która umożliwia zamawianie jedzenia w restauracjach i punktach gastronomicznych. Jej zaletą jest fakt, że posiłek jest gotowy o konkretnej godzinie, a klient może zjeść zarówno w restauracji, jak i wziąć dania na wynos (unikając zbędnego czekania). Ta druga opcja pozwala funkcjonować restauracjom w czasach pandemii koronawirusa.

Inovo Ventures Partners inwestuje w Allset

Teraz polski fundusz VC Inovo Venture Partners poinformował że zainwestował w Allset w ramach rundy B finansowania startupu. Obok Inovo w inwestycji uczestniczyli także inni partnerzy - Andreessen Horowitz, EBRD, Greycroft oraz SMRK VC.

W sumie w obecnej rundzie Allset pozyskał 8,25 mld dol., dzięki czemu środki zebrane przez startup zwiększyły się do 16,6 mln dol.

Nie ujawniono jaką kwotę Inovo Venture Partners przeznaczył na inwestycję w Allset. W komunikacie Michał Rokosz, partner odpowiedzialny za transakcję po stronie Inovo wyjaśnia motywy decyzji o inwestycji.

- Przeważające dla naszej decyzji o inwestycji w Allset były dwa argumenty. Pierwszy z nich to silne tzw. network effects pojawiające się przy przekroczeniu pewnej liczby restauracji na danym obszarze skutkujące dynamicznym wzrostem zamówień. Drugim jest zespół charakteryzujący się świetną organizacją i zdolnościami operacyjnymi. Po wizycie w siedzibie spółki w Kijowie nie mieliśmy wątpliwości jak świetnie poukładanym startupem jest Allset oraz byliśmy pod ogromnym wrażeniem Stasa i Anny, założycieli starupu - tłumaczy Michał Rokosz. - Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie z sektorem foodtech oraz modelem pozyskiwania klientów przez partnerów biznesowych (B2B2C) wyniesione z takich spółek jak Booksy, foodpanda czy restaumatic będzie dużą wartością dla spółki.

Sposób na pandemię

Szefostwo Allset zaznacza, że nowe finansowanie pozwoli startupowi wesprzeć restauracje w trudnym okresie pandemii koronawirusa i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zamówienia na wynos online.

Obecnie Allset zapewnia wsparcie aby pomóc lokalnym restauracjom przetrwać kryzys. Klienci otrzymują zniżkę na zamówienia, a partnerzy, którzy oferują opcje odbioru bez kontaktu osobistego zostali zwolnieni z opłaty serwisowej. Tym samym jest to zachęta dla wszystkich do tworzenia bezdotykowych obszarów odbioru.

- Epidemia koronawirusa wybuchła, gdy byliśmy na etapie finalizacji dokumentacji transakcyjnej. Reakcja zespołu Allset na zaistniałą sytuację była szybka i stanowcza, a podjęte inicjatywy potwierdzają elastyczność zespołu w zakresie strategii i świetnej egzekucji. Spółka wprowadziła funkcję contactless pickup w ciągu jednego weekendu - zaznacza Tomasz Swieboda, partner funduszu Inovo Venture Partners. - Obecna sytuacja w gastronomii jest przejściowa i naszym zdaniem w średnim okresie przyspieszy adopcję technologii. Jako fundusz chcemy być wiarygodnym i przewidywalnym partnerem dla startupów, stąd realizujemy nasze zobowiązania nawet w czasie tak dużych zmian jakie widzimy obecnie.

Inovo Venture Partners powstał na początku 2019 r. jako przekształcenie wcześniejszego funduszu Inovo. Podmiot jest funduszem Venture Capital inwestującym na etapie Series A oraz late Seed w startupy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Fundusz inwestuje od 500 tys. do 1,5 mln euro. Partnerami funduszu są Tomasz Swieboda, Michał Rokosz oraz Maciej Małysz a wśród spółek portfelowych znajdują się takie firmy jak Booksy, Infermedica, Tidio, Brand24, ECC Games czy Restaumatic.

Dołącz do dyskusji: Inovo Venture Partners inwestuje w Allset. Ponad 8 mln dolarów w rundzie B

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl