SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Notatki na Instagramie pojawiły się w Polsce

Platforma Instagram ogłoszoną w połowie grudnia ub.r. opcję statusów tekstowych wprowadziła na kolejnych rynkach, m.in. w Polsce.

Article

Szef Instagrama Adam Mosseri poinformował, że statusy tekstowe udostępniono na platformie w krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Japonii.

W krótkim nagraniu wyjaśnił, że funkcjonalność nie pojawiła się wcześniej na tych rynkach, ponieważ platforma musiała dostosować ją do obowiązujących tam przepisów. Natomiast w krajach, gdzie jest już dostępna, jest szczególnie popularna wśród nastolatków.

W ramach tej opcji użytkownicy Instagrama mogą pisać statusy tekstowe liczące do 60 znaków i przesyłać je wybranym followersom oraz osobom z listy bliskich znajomych. Notatki są wyświetlane na górze skrzynki odbiorczej przez 24 godziny, a odpowiedzi na nie użytkownik dostaje jako wiadomości prywatne.

- Podczas testów dowiedzieliśmy się, że ludzie lubią mieć lekki, łatwy sposób dzielenia się tym, co im leży na sercu i rozpoczynania rozmów. Od prośby o rekomendacje po dzielenie się tym, co akurat robią, Notatki dają ludziom swobodny i spontaniczny sposób wyrażania siebie i łączenia się ze sobą - podkreślał Meta Platforms, ogłaszając tę funkcjonalność w połowie grudnia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koncern nie podaje regularnie statystyk Instagrama. Globalnie jego wszystkie platformy społecznościowe w trzecim kwartale ub.r. odwiedziło przynajmniej raz w miesiącu 3,71 mld internautów, o 0,13 mld więcej niż rok wcześniej.

Kwartalne przychody Meta Platforms zmalały rok do roku o 4 proc. do 27,71 mld dolarów. Stanowiące ich zdecydowaną większość wpływ reklamowe zmniejszyły się z 28,28 do 27,24 mld dolarów (m.in. wskutek spadku średniej ceny emisji reklam o 18 proc.), a pozostałe przychody z tych platform wzrosły ze 176 do 192 mln dolarów. Zysk netto skurczył się z 9,19 do 4,39 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Notatki na Instagramie pojawiły się w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl