SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa funkcja na Instagramie zaproponuje użytkownikowi odpoczynek od aplikacji

"Wprowadzimy funkcję, która naszym zdaniem przyczyni się do zmian” - powiedział Nick Clegg, wiceprezes Facebooka ds. globalnych, podczas wywiadu w CNN.

Fot. PxfuelFot. Pxfuel

Nie milkną echa po wywiadzie z Frances Haugen w programie informacyjnym CBS. Była już menadżerka Facebooka oskarżyła firmę o przedkładanie zysku nad dobro i bezpieczeństwo użytkowników największego portalu społecznościowego na świecie. 37-letnia analityczka danych z Iowa pracowała wcześniej dla m.in. Google czy Pinterest i zaznaczyła, że Facebook był „znacznie gorszy” niż wszystko, co w życiu widziała.

Facebook raz po raz pokazuje, że przedkłada zysk nad bezpieczeństwo. Dotuje, płaci za swoje zyski naszym bezpieczeństwem – powiedziała w wywiadzie Haugen. - Wersja Facebooka, która istnieje dzisiaj, dzieli nasze społeczeństwa i powoduje przemoc etniczną na całym świecie - stwierdziła.

Zarzuty wobec Facebooka

Największe medium społecznościowe świata zostało oskarżone o szkodzenie wizerunkowi nastolatek za pośrednictwem Instagrama. Dodatkowo firma ma rzekomo odpowiadać za  pogłębiającą się w Stanach Zjednoczonych polaryzację społeczną. Haugen w wywiadzie wspomniała również o polityce Facebooka, która ma opierać się na ograniczaniu bezpieczeństwa użytkowników w celu zwiększenia zarobków.

Firma dość szybko zabrała się do przygotowania odpowiedzi i rozwiązań w celu rozwiania burzy medialnej po głośnym wywiadzie z Frances Haugen. Głos w sprawie zabrał Nick Clegg, wiceprezes Facebooka ds. globalnych zapowiadając w stacji CNN wprowadzenie nowych funkcji na Instagramie. Mają one na celu ograniczenie szkodliwego wpływu aplikacji na użytkowników.

Wprowadzimy funkcję, która naszym zdaniem przyczyni się do zmian. Nasze systemy będą w stanie ocenić, gdy nastolatek przegląda zbyt wiele negatywnie wpływających na niego treści. Wtedy też algorytm zacznie wyświetlać inne treści, sprzyjające zdrowiu psychicznemu - powiedział w wywiadzie Nick Clegg

Nowa funkcja w Instagramie

Najważniejszą informacją przekazaną przez Clegga jest bez wątpienia zapowiedź wprowadzenia funkcji, która poinformuje użytkownika aplikacji, o tym, że spędza z nią zbyt wiele czasu. W takiej sytuacji Instagram przedstawi specjalny komunikat zachęcający do odpoczynku. Niestety przedstawiciel Facebooka nie podał konkretnej daty zaimplementowania tej zmiany.

Nagłe wprowadzanie zmian na Facebooku i Instagramie nie powinno w tym wypadku dziwić. Firma znajduje się pod bezustannym ostrzałem medialnym i społecznym w związku z ujawnionymi przez byłą menadżerkę informacjami.

Przypomnijmy, że jest to zapowiedź kolejnej zmiany wymierzonej w aplikację. Zaledwie kilka dni temu Instagram połączył IGTV i filmy z kanałów w jeden format - Instagram Video. Ma to uprościć poruszanie się po aplikacji i ułatwić dostęp do treści dla użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Nowa funkcja na Instagramie zaproponuje użytkownikowi odpoczynek od aplikacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl