SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instytut GfK aktywniejszy w Europie i na świecie

2004 jest kolejnym rokiem, w którym instytut GfK rozwija sieć swoich oddziałów

Rozpoczął działalność oddział GfK Bośnia - Hercegowina. GfK objęła także 100 procent udziałów we francuskim instytucie m2A specjalizującym się w badaniach produktów weterynaryjnych. Panele handlowe GfK, zbierające dane na temat sprzedaży sprzętu RTV i AGD powstały w Brazylii, Chile i Maroku. Po raz pierwszy w Indiach wdrażana jest technologia pomiaru oglądalności TV, oparta na metodologii GfK Telecontrol.

Dzięki nabyciu firmy Decision Shop w Bośni - Hercegowinie, instytut GfK zyskał dostęp do rynku badań w byłej Jugosławii. Nowa firma będzie funkcjonowała pod nazwą GfK Bosnia Herzegovina. W początkowym okresie skupi sie na realizacji wyłącznie badań ad hoc prowadzonych na próbach reprezentatywnych dla wszystkich trzech grup etnicznych w Bośni, dostarczy również informacji wykorzystywanych w panelu gospodarstw domowych ConsumerScan. W przyszłości nowy oddział będzie świadczył usługi w zakresie badań rynku produktów farmaceutycznych, planowane jest uruchomienie panelu handlowego oraz działu badania mediów. Dyrektorem naczelnym nowego oddziału został Dinko Svetopetric, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora chorwackiego oddziału GfK. Dzięki utworzeniu oddziału w Bośni - Hercegowinie, GfK stała się liderem w regionie, jedyną agencją badań rynkowych działającą we wszystkich krajach z obszaru byłej Jugosławii - w Chorwacji, Serbii i Czarnogórze, Słowenii, a teraz również w Bośni - Hercegowinie. Będąc już jednym z wiodących usługodawców w zakresie badań rynkowych w Europie Środkowej i Wschodniej, GfK traktuje utworzenie tego oddziału jako kolejny krok w rozwoju swojej strategii w regionie.

Instytut GfK objął 100 procent udziałów we francuskiej firmie m2A zajmującej się badaniami rynku produktów weterynaryjnych. W 2002 roku zakupił 35 procent udziałów w tej firmie, teraz, wcześniej niż pierwotnie zakładano, zakończył proces jej ostatecznego przejmowania. Firma m2A była liderem na rynku badań artykułów weterynaryjnych we Francji. Ośmioosobowy zespół w 2003 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 1.5 miliona EURO. Dzięki włączeniu m2A do swojej struktury, instytut GfK, będąc już liderem w zakresie badań rynkowych produktów weterynaryjnych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Irlandii, uzyskał czołową pozycję na kolejnym, krajowym rynku.

Z początkiem czerwca rozpoczną działalność nowe oddziały GfK - GfK Marketing Services Brazil oraz GfK Marketing Services Chile, które będą monitorować dwa największe południowo-amerykańskie rynki elektroniki użytkowej. Natomiast już bardzo zawansowane są przygotowania do wprowadzenia tych usług również na rynek marokański. Instytut GfK jest już liderem w zakresie dostarczania informacji o sprzedaży wyrobów elektroniki użytkowej w Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Razem ze swym partnerem - Grupą NPD, jest również wiodącym dostawcą tych usług w USA i Kanadzie, a poprzez utworzenie nowych oddziałów w Ameryce Południowej zamierza umacniać swoją pozycję na tamtejszych rynkach.

Indyjska firma Decision Craft będzie wkrótce wykorzystywać 1000 urządzeń Telecontrol VIII generacji w badaniach prowadzonych na dwóch reprezentatywnych próbach gospodarstw domowych w miastach Mumbai i Ahmedabad. Jest to badanie pilotażowe mające na celu przetestowanie urządzeń do pomiaru oglądalności telewizji skonstruowanych przez szwajcarski oddział GfK. W ciągu najbliższych lat planowane jest objęcie badaniami telemetrycznymi również innych miast i regionów Indii, czyli całkowitej próby 20 000 gospodarstw domowych. Instytut GfK stałby się światowym liderem w pomiarach oglądalności telewizji poza granicami Europy. System do pomiaru oglądalności Telecontrol jest obecnie wykorzystywany przez oddziały GfK oraz przez inne firmy badań rynkowych nie należące do Grupy GfK, które prowadzą ciągły pomiar elektroniczny słuchalności radia i oglądalności telewizji w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Portugalii, Szwajcarii i na Ukrainie oraz poza Europą - w Meksyku, Puerto Rico i USA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Instytut GfK aktywniejszy w Europie i na świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl