SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Integer.pl kupił spółkę, która będzie realizowała projekt e-commerce

Integer.pl podpisał umowę z Virenem Bhandari umowę inwestycyjną o wartości 2 mln zł, przewidującą objęcie 50% akcji spółki, która będzie realizowała projekt e-commerce, poinformowała firma w komunikacie.

"Projekt realizowany będzie za pośrednictwem celowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nabytej przez emitenta, roboczo nazywanej e - InPost, w której emitent docelowo obejmie 50% udziałów w kapitale zakładowym. spółka ta świadczyć będzie usługi o charakterze e-commerce wykorzystując efekt synergii z usługami mobilnych płatności oraz nowo wdrażanych usług mobilnego operatora komórkowego (MVNO) i innowacyjnych usług pocztowych, w szczególności Paczkomaty 24/7. Podpisanie w/w umowy jest ostatnim elementem konsekwentnie realizowanej strategii, inwestowania w obszar e-commerce" - czytamy w komunikacie Integer.pl.

Projekt ma polegać na świadczeniu mobilnej usługi e-commerce, która umożliwi klientom w łatwy sposób dokonywanie zakupów przez internet. Realizacja tego przedsięwzięcia planowana jest jeszcze na 2010 rok.

W informacji prasowej Integer.pl poinformował, że włączenie w struktury grupy spółki działającej w obszarze e-commerce oraz akwizycja CP Telecom to kolejne etapy realizacji strategii zakładającej wejście w nowe obszary biznesowe. Nowe rozwiązania rynkowe będą dostępne między innymi za pośrednictwem należącego do grupy wirtualnego operatora telefonii komórkowej (MVNO).

"Przeprowadzone inwestycje pozwolą nam zwiększyć udziały i umocnić pozycję rynkową Grupy przede wszystkim w sektorze e-commerce. Prorozwojowa strategia przyjęta przez Integer.pl oraz InPost sprawia, że -bez względu na dotychczasowe osiągnięcia - nadal poszukujemy atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych. Nasza wiedza i doświadczenie na rynku pocztowo-kurierskim oraz w zakresie e-handlu pozwalają nam podejmować kolejne ambitne wyzwania. Stąd też wzmożona aktywność Grupy Integer.pl w obszarze nowych technologii. Na końcu procesu jest jednak zawsze usługa logistyczna i o to właśnie chodzi" - powiedział prezes Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Spółka Integer.pl miała 3,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,94 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,20 mln zł wobec 24,41 mln zł rok wcześniej

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Integer.pl kupił spółkę, która będzie realizowała projekt e-commerce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl