SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Interaktywni o nowym tvn24.pl: krok do przodu i NaTemat.pl

Specjaliści z agencji interaktywnych pytani przez Wirtualnemedia.pl pozytywnie oceniają nową wersję tvn24.pl. Przy czym wytykają też serwisowi usterki oraz zauważają podobieństwo do NaTemat.pl.

Interaktywni o nowym tvn24.pl: krok do przodu i NaTemat.pl

Ekspertom z branży interaktywnej, których poprosiliśmy o ocenę nowej odsłony tvn24.pl, najbardziej spodobały się w portalu układ, szata graficzna i górne menu. - Serwis wygląda zdecydowanie lżej i atrakcyjniej, m.in. dzięki formie, która jest zredukowana do niezbędnego minimum, większym zdjęciom i nagłówkom - opisuje Jarosław Rzepecki z Hypermedia Isobar. - Wprowadzono rozwijane menu niektórych elementów. Z tego poziomu mamy dostęp do najnowszych wpisów z danej kategorii - zauważa Mateusz Lewandowski z Notorius. - Górne menu jest zdecydowanie bardziej intuicyjne, a logo przestało robić wrażenie wciśniętego na siłę - uważa Konrad Łapin z Fabryki Stron Internetowych.  Zdaniem Piotra Augstyńskiego z Insignii layout serwisu zachowuje przejrzystość, a sposób wyświetlania nagłówków i określenie ich hierarchii, poprzez zróżnicowanie wielkości czcionki, są bardzo czytelne. Kilku ekspertów zwróciło też uwagę, że belka głównego menu jest widoczna u góry nawet po przewinięciu strony w dół.

>>> tvn24.pl w nowej wersji: więcej wideo, logowanie i informacje lokalne

Nasi specjaliści raczej pochlebnie ocenili sposób prezentowania treści wideo na odświeżonym tvn24.pl. - Nowy player jest większy i graficznie bardziej minimalistyczny, wprowadzono także możliwość obejrzenia materiału od razu z poziomu strony - opisuje Mateusz Lewandowski. Przy czym zdaniem Jarosława Rzepeckiego odtwarzanie wideo zawodzi czasami w mobilnej wersji serwisu.

W samym układzie zmienionego tvn24.pl też dostrzeżono pewne mankamanty. - Im bardziej przewijamy stronę główną w dół, tym bardziej brakuje spójności. Zdjęcia i filmy prezentowane są w pięciu rożnych formatach, a nagłówki do nich raz są na dole, raz na górze. W niektórych blokach łączone są formaty, które źle się ze sobą komponują - wylicza Aleksandra Słomińska z 180heartbeats + Jung von Matt. - Nawigacja w sekcji wideo portalu w porównaniu z innymi jest o wiele mniej intuicyjna - ocenia Grzegorz Skuza.

>>> NaTemat.pl w marcu: 300 tys. użytkowników, 5,7 mln odsłon. Teraz dział o modzie

Kilku ekspertów zauważyło podobieństwo nowej wersji tvn24.pl do NaTemat.pl. - Oba serwisy cechuje modny teraz minimalizm, czyli spora ilość zdjęć i duża czcionka - opisuje Katarzyna Janicka z Cube Group. Jednak zdaniem Aleksandry Słomińskiej duże zdjęcia i nagłówki oraz mała ilość tekstu to raczej trend w projektowaniu obecny na wielu różnych stronach. Natomiast Konrad Łapin ocenia, że pod względem pod względem czytelności i ergonomii NaTemat.pl pozostaje dla tvn24.pl niedoścignionym wzorcem.

Pełne opinie na temat nowej wersji tvn24.pl znajdują się na kolejnych podstronach

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interaktywni o nowym tvn24.pl: krok do przodu i NaTemat.pl

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Orzełek
znacznie lepsza anizeli natemat.pl. mniej tabloidowa, bardziej przejrzysta. jak zwykle tvn pobił wszystkich
8 8
odpowiedź
User
eksperci?
Śmieszą te eksperckie opinie. Wszystkim się podoba??? Czy się kierują?
Zajrzałem i mnie negatywnie wywaliło. Brata tak samo. :)
tvn24.pl przyciągał mnie codziennie wyjątkowo prostym i przejrzystym układem informacji, bardzo wygodnym w szybkim przeglądaniu i wyborze tych interesujących.
Teraz to jeden wielki chaos, niczym nie wyróżniający się od innych postali i gazet, krzykliwy, nieczytelny i w dodatku przypominający ten żałosny portal Lisa.
Ciekawe jak to się odbije na odwiedzalności strony. Wróżę spadek.
8 8
odpowiedź
User
Janek
to że Tobie się nie podoba to nic, ale bratu? To może być powód dla TVNu do zmiany :)
8 8
odpowiedź
User
xxx
marny plagiat portalu NaTemat. Niech zmienią nazwę na Natemat.24.pl
8 8
odpowiedź
User
rafal
Czy TVN kiedykolwiek pozbedzie sie kompleksu Lisa????....no nigdy...najwieksza wladza i pieniadze nie pomoga, kiedy sloma z butow wylazi...
8 8
odpowiedź