SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Interia.pl modyfikuje serwis Fakty

Wczoraj została oddana dla użytkowników wersja beta nowego serwisu Fakty.

Jak podano w komunikacie debiut nowych Faktów  (http://beta.fakty.interia.pl/) poprzedziły kilkumiesięczne badania i analizy oraz testy wewnętrzne, w których uczestniczyła wybrana grupa użytkowników. Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych w ich następstwie stało się uporządkowanie nawigacji, która została oparta o menu poziome. Projektując nowe Fakty zdecydowano się na typ nawigacji zbliżonej do rozwiązań stosowanych w prasie tradycyjnej. Internauta, podobnie jak czytelnik gazety, ma do wyboru dziewięć klarownie wydzielonych głównych kategorii tematycznych (Kraj, Świat, Biznes, Sport, Rozrywka, Nauka, Zdrowie, Ciekawostki i Prasa) oraz działy ekstra (Galerie, Tylko u nas i Felietony).

Zauważalną zmianą jest zastosowanie nowego szablonu, sprzyjającego poprawie prezentacji materiałów graficznych, a także wprowadzenie ulepszonego mechanizmu oceniania zamieszczanych materiałów, dzięki któremu użytkownicy mają większy wpływ na wybór eksponowanych zdjęć i tekstów.

W nowych Faktach częściej pojawiają się odnośniki do wybranych treści i narzędzi pochodzących z innych serwisów portalu, w większym niż dotychczas stopniu sięga się  też po materiały z zewnątrz, czego wyrazem jest obecność tekstów z tygodnika Polityka.
 
Nowa wersja Faktów powstała zgodnie ze specyfikacją XHTML 1.0.

- Mamy już za sobą wstępny etap przebudowy serwisu, polegający na wprowadzeniu nowoczesnego, bardziej funkcjonalnego layoutu - wyjaśnia szef Faktów, Krzysztof Fijałek. - Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem zmian zmierzających do podniesienia interaktywności Faktów i wyraźnego wzbogacenia zasobów serwisu, m.in. o materiały multimedialne - dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interia.pl modyfikuje serwis Fakty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl