SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internauci radzą, jak przywrócić kanały ZDF i Das Erste w Cyfrowym Polsacie

Szybko po wyłączeniu przez Cyfrowy Polsat niemieckich kanałów ZDF i Das Erste, w których transmitowane są mecze Euro 2016, internauci zaczęli publikować krótką instrukcję, jak można ręcznie przywrócić te kanały. U części klientów stacje dalej są dostępne na dalszych pozycjach na liście.

Article

Kanały ZDF i Das Erste zniknęły z oferty Cyfrowego Polsatu w czwartek po południu, kiedy od meczu Anglia - Walia o godz. 15 zaczął się kolejny dzień rozgrywkowy Euro 2016. - Aktualnie stacje ZDF i Das Erste nie są dostępne na naszej liście kanałów. Stacje te nie są częścią naszej oferty - potwierdziła portalowi Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu.

Dotychczas stacje były dostępne na pozycjach 470 i 417 listy kanałów. Niektórzy abonenci informują, że u nich kanały pojawiły się na dużo dalszych pozycjach - powyżej 1000, a nawet 2000.

Niektórzy z niezadowolonych użytkowników na portalach społecznościowych szybko zaczęli zamieszczać instrukcję, jak można ręcznie przywrócić ZDF i Das Erste. W tym celu należy w menu dekodera wejść w pole „Ustawienia”, a potem „Instalacja” i „Ręczne wyszukiwanie kanałów”. W przypadku ZDF należy ustawić częstotliwość 11054, prędkość transmisji 27500 i polaryzację poziomą, a w przypadku Das Erste - częstotliwość 11541, prędkość transmisji 22000 i polaryzację pionową. Przeszukiwanie kanałów można ograniczyć do tych niekodowanych. Po wciśnięciu „OK” i zakończeniu wyszukiwania, stacje pojawią się na liście kanałów na pozycjach powyżej 1000.

Cześć użytkowników uważa, że usunięcie kanałów z dotychczasowych pozycji jest zmianą warunków umowy i może być podstawą do jej wypowiedzenia. Niektórzy niezadowoleni klienci zapowiadają, że tak właśnie zrobią.

Cyfrowy Polsat zdecydował się wyłączyć niemieckie kanały z transmisjami Euro 2016, ponieważ należąca do niego Telewizja Polsat ma w Polsce wyłączne prawa do tych transmisji w telewizji i internecie (sublicencję do pokazania 11 meczów sprzedała Telewizji Polskiej).

Wszystkie mecze są transmitowane w kanałach Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD, które są dostępne we wszystkich czołowych sieciach kablowych i na platformach cyfrowych, bez spełnienia dodatkowych warunków kosztują 99 zł. Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl dostęp do stacji kupiło w sumie ponad 400 tys. użytkowników.

Z kolei w internecie dostęp do obu kanałów oferuje jedynie Cyfrowy Polsat na swojej platformie Ipla. W pierwszych dniach turnieju wielu użytkowników narzekało na problemy techniczne z transmisjami, w poniedziałek i wtorek zgłoszono w tej sprawie 10 skarg do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W pierwszym kwartale br. Cyfrowy Polsat miał sprzedanych 4,56 mln usług płatnej telewizji w modelu abonamentowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internauci radzą, jak przywrócić kanały ZDF i Das Erste w Cyfrowym Polsacie

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
homo sapiens
Jakaś popelina właśnie oglądam. Kanały są.
12 13
odpowiedź
User
osa
2207
8 9
odpowiedź
User
jodla8
no nie ładnie
8 10
odpowiedź
User
widz Das Erste/ZDF
Tym osobom, które jeszcze nie straciły z listy kanałów Das Erste/ZDF radzę nie wyłączać dekodera aż do końca mistrzostw Euro. Dekodery Cyfrowego Polsatu regularnie pobierają aktualizacje w trybie czuwania. W ten sam sposób CP wprowadza zmiany na liście kanałów. Jest to proces automatyczny i nie można go powstrzymać. Ale dekoder nie pobierze nowej listy, jeśli będzie stale włączony i to jest jedyny sposób.
Moje wskazówki:
1. Ustawić w Menu opcję Eko Auto wyłączenie na 6 godzin.
2. Nie pozostawiać dekodera w bezczynności dłużej, niż 5,5 godziny - inaczej wyłączy się sam po 6h
(aby temu zapobiec, wystarczy wcisnąć na pilocie dowolny przycisk przynajmniej co 5 godzin).
3. Odłączyć dekoder od internetu (jest to potencjalny kanał, którym dekoder może pobrać aktualizację.
19 10
odpowiedź
User
Opoler
Soloż-Żak u siebie ma i ogląda?
12 10
odpowiedź