SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet Explorer 9 RC do pobrania

Internet Explorer 9 osiągnął status Releace Candidate (RC).

Internet Explorer 9 RC do pobrania

Wersja RC powstała po uwzględnieniu opinii na temat wersji beta. Użytkownicy mają zauważyć m.in. wzrost wydajności, bardziej przejrzysty układ interfejsu, wygodniejsze zarządzanie kartami i ulepszone opcje przypinania.

Internet Explorer 9 w wersji RC zawiera aktualizacje wprowadzone z myślą o deweloperach, które zwiększają ogólną szybkość przeglądarki i rozbudowują obsługę HTML5, jednocześnie gwarantując, że witryny pozostaną zgodne z przeglądarką bez zmian znakowania.

W opracowaniu Internet Explorer 9 udział wzięli beta testerzy. Od momentu publicznej prezentacji wersji beta, Microsoft umieszczał w sieci kolejne przeglądy platformy (platform preview), które prezentowały jej poszczególne możliwości. W siódmej odsłonie zaktualizowany został silnik Chakra do obsługi skryptów Java. Chakra równolegle interpretuje, kompiluje i wykonuje kod, wykorzystując wiele rdzeni procesora. W wersji RC wprowadzono także dodatkowe optymalizacje wydajności.

"Według testu SunSpider, wersja RC jest o 35 proc. szybsza niż beta, co w liczbach bezwzględnych oznacza, że skróciliśmy czas ładowania strony z 322 milisekund w wersji beta do 209 milisekund w wersji RC" - powiedział Patryk Góralowski z polskiego oddziału Microsoftu, odpowiedzialny za rozwój IE w Polsce.

W wersji RC uwzględniono również uwagi ze strony beta testerów, które dotyczyły interfejsu przeglądarki. Dzięki nim mniej ważne powiadomienia będą automatycznie ignorowane, aby skierować uwagę użytkowników na te o wyższym priorytecie. Wprowadzono także możliwość umieszczania zakładek kart w innym niż pasek adresu wierszu. Można też przypiąć wiele stron głównych w jednej przypiętej witrynie i otwierać kilka stron jednocześnie.

Internet Explorer 9 RC wspiera geolokalizację, dzięki której aplikacja internetowa może sprawdzić bieżące położenie geograficzne komputera z zainstalowaną przeglądarką, a następnie dostosować treść strony do tego położenia. Przeglądarka obsługuje również odtwarzanie wideo H.264 z wykorzystaniem znacznika video HTML5, a także wideo WebM (jeśli w Windows zainstalowany jest kodek VP8).

Użytkownicy Internet Explorer 9 RC sami decydują o tym, jak ich osobiste informacje są współdzielone i obserwowane przez innych. Wersja RC, poza ochroną przed wieloma postaciami śledzenia internetowego (Tracking Protection), została dodatkowo uzupełniona o cztery listy ochrony przed śledzeniem, w których użytkownik może określić, które "witryny trzecie" mogą obserwować jego aktywność w internecie. Listy te zostały przygotowane przez partnerów Microsoftu, takich jak Abine i PrivacyChoice.

Wersję RC przeglądarki Internet Explorer 9 można pobrać ze strony www.beautyoftheweb.com. Microsoft podaje, że Internet Explorer 9 w wersji beta został pobrany 25 milionów razy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet Explorer 9 RC do pobrania

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miro
IE9 RC jest pracuje gorzej niż wersja beta !
odpowiedź
User
zygmunt_
... koniec dnia i nadal błąd nie poprawiony? ... releace?.... ludzie, trochę orientacji......
odpowiedź