SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet najszybszy w Korei Południowej, Polska na 31. miejscu z prędkością 6,3 Mb/s

Mieszkańcy Korei Południowej cały czas cieszą się najszybszym szerokopasmowym dostępem do internetu na świecie - wynika z najnowszego raportu firmy Akamai "The State of the Internet".

Internet najszybszy w Korei Południowej, Polska na 31. miejscu z prędkością 6,3 Mb/s

Średnia prędkość łączy internetowych w Korei Południowej wynosiła w II kwartale 2013 roku 13,3 Mb/s. Kraj ten utrzymał pozycję lidera, pomimo że jako jedyny z pierwszej dziesiątki zanotował spadek prędkości zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rok do roku.

Za Koreą Południową znalazły się Japonia (12,0 Mb/s), Szwajcaria (11,0 Mb/s), Hong Kong (10,8 Mb/s), Łotwa (10,6 Mb/s), Holandia (10,1 Mb/s), Czechy (9,8 Mb/s), USA (8,7 Mb/s), Szwecja (8,4 Mb/s) oraz Wielka Brytania (8,4 Mb/s). Średnia globalna sięgnęła 3,3 Mb/s.

W Polsce średnia prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła w II kwartale 6,3 Mb/s. To o 4,6 proc. więcej niż we wcześniejszych trzech miesiącach i o 27 proc. więcej w ujęciu rocznym. Wynik ten daje nam 31. miejsce na świecie i 18. w regionie EMEA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet najszybszy w Korei Południowej, Polska na 31. miejscu z prędkością 6,3 Mb/s

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sam
Korea wydaje 1,5% PKB rocznie tylko na nowe technologie (ICT), Polska wydaje mniej na wszystkie sfery badawcze, (w tym humanistyczne, kulturalne, artystyczne). Efekt widać. A jeszcze 50 lat temu Korea była biedniejsza niż Polska....
17 8
odpowiedź
User
myślę po polsku i mówię po polsku
Dlaczego tabelki po niepolsku?
10 11
odpowiedź
User
Romero
Pytanie tylko o czym jest mowa (jak u operatora) Ta podana prędkość to wysyłanie czy odbieranie ?!
9 8
odpowiedź
User
Mariusz
Pełna zgoda z Samem - to dlatego, że ani ludzi na stołkach, ani zwykłych obywateli nie obchodzi, co będzie za 20, 30 lat. Dopóki nie zmieni się mentalność obywateli, dopóty będziemy zaściankiem świata.
9 8
odpowiedź
User
Mariusz @Romero
Chyba chodzi o łączny przesył danych.
9 8
odpowiedź