SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet przez satelitę dwukierunkowy

Spółka P&TLuxembourg poinformowała o podpisaniu umowy z firmą SATLYNX na świadczenie dwukierunkowych szerokopasmowych usług przez satelitę na terenie Luksemburga i terenów przyległych. Nowa usługa daje P&T możliwość oferowania stałego dostępu do Internetu szerokopasmowego przez satelitę. Oferta skierowana będzie do użytkowników indywidualnych oraz klientów biznesowych, dla których transmisja satelitarna jest najefektywniejszym rozwiązaniem szerokopasmowym.

W pierwszym etapie, P&TLuxembourg zamierza oferować łączność szerokopasmową głownie użytkownikom indywidualnym w Luksemburgu. Jednakże P&TLuxembourg będzie mógł również oferować usługę dla rynku SOHO (małych i domowych biur), SME (małych i średnich przedsiębiorstw) oraz firmom państwowym w całym Wielkim Księstwie Luksemburga i na obszarach przyległych.

Kontrakt z firmą SATLYNX umożliwia P&T oferowanie interaktywnej szerokopasmowej technologii satelitarnej dostępnej wszędzie, niezależnie od istniejącej infrastruktury naziemnej. Mieszkańcy terenów wiejskich oraz firmy działające w takich regionach zaczynają co raz intensywnie korzystać z dostępu szerokopasmowego realizowanego z satelity.

P&TLuxembourg planuje wprowadzenie na rynek usługi dwukierunkowego Internetu szerokopasmowego w pierwszym kwartale 2003 roku. Do końca tego roku spodziewane są szczegóły wdrożenia projektu.

Marcel Gross, CEO, P&TLuxembourg, oświadczył: "Umowa z firmą SATLYNX umożliwi nam szeroką promocję europejskiej inicjatywy rozwoju dostępu szerokopasmowego. Lokalnym i międzynarodowym firmom z siedzibą w Luksemburgu da możliwość poprawy istniejącej łączności w ramach ich infrastruktury telekomunikacyjnej. Obecnie jesteśmy w stanie zaoferować indywidualnym gospodarstwom domowym, które w najbliższej przyszłości nie będą mieć dostępu do naziemnej łączności szerokopasmowej rzeczywistą alternatywę".

Yves Elsen, Prezes i CEO firmy SATLYNX powiedział: "Umowa ta pokazuje, że firmy telekomunikacyjne uznają technologię szerokopasmową za ważny element ich biznesu. Ze względu na brak odpowiedniej łączności naziemnej oraz mając na celu oferowanie kompletnego zakresu usług na całym obszarze ich działania, firmy te są coraz bardziej zależne od satelitarnej łączności telekomunikacyjnej. Co więcej, wielu "zdalnych" pracowników różnych firm, którzy pracują w domu oraz wymagający klienci indywidualni zdecyduje się na rozwiązanie satelitarne ze względu na jego efektywność i niskie koszty eksploatacji. Jestem przekonany, że nasza umowa z P&TLuxembourg będzie sygnałem dla innych operatorów telekomunikacyjnych motywującym ich do włączenia dwukierunkowej szerokopasmowej usługi satelitarnej do swojej oferty".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet przez satelitę dwukierunkowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl