SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet rzeczy zmienia świat handlu

Urządzenia internetu rzeczy są już wykorzystywane przez sprzedawców, m.in. do monitorowania łańcucha dostaw, zarządzania inwentarzem, czy dostarczania spersonalizowanych ofert. Jakie podejście do nich mają działające w branży handlowej podmioty?

Article

Z badania przeprowadzonego przez Retail Systems Research (RSR) w sierpniu 2015 r. wynika, że większość (54 proc.) sprzedawców na świecie z wyższym od średniej wzrostem sprzedaży uważa, że internet rzeczy w najbliższych trzech latach znacząco zmieni sposób w jaki firmy prowadzą swoją działalność.

W raporcie z lipca 2015 r. firma Juniper Research przewidywała, że do 2020 r. sprzedawcy na świecie przeznaczą 2,5 miliarda dolarów na powiązany z internetem rzeczy sprzęt. Stanowiłoby to blisko czterokrotny wzrost w porównaniu do roku 2015, na który prognozowano wydatki rzędu 670 milionów dolarów.

Z kolei w raporcie MarketsandMarkets, również z lipca 2015 r., oszacowano, że wartość rynku internetu rzeczy w handlu, obejmującego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie oraz usługi, w latach 2015 - 2020 zwiększy się z 14,28 miliarda dolarów do 35,64 miliarda dolarów, przy średnim rocznym wzroście na poziomie 20,07 proc.

Ponadto należy podkreślić, że szefostwo firm działających w branży handlowej zostawia w tyle swoich odpowiedników z innych sektorów jeśli chodzi o obycie z internetem rzeczy. Badanie IDC z sierpnia 2015 r. wykazało, że znajomość tematu ma 56 proc. osób podejmujących decyzje w handlu, a kolejne pod tym względem branże to produkcja (53 proc.), usługi profesjonalne (45 proc.), finanse (43 proc.) i transport (43 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet rzeczy zmienia świat handlu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Ble... ble... ble... Nie ma czegoś takiego jak internet rzeczy więc nie twórzcie sztucznego twora.
odpowiedź