SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

iPad w niektórych krajach wygrywa z iPhonem (infografika)

W krajach takich jak Mołdawia, Rosja, Słowenia czy Ukraina iPady są popularniejsze od iPhone’ów - wynika z analizy firmy Gemius dotyczącej popularności urządzeń mobilnych Apple.

Gemius sprawdził jakim zainteresowaniem urządzenia mobilne Apple cieszą się w wybranych krajach. Przeanalizowano udział odsłon wykonany na ekranach smartfonów lub tabletów firmy w marcu 2014 r. i marcu 2015 r. Co ważne, dane nie dotyczą liczby użytkowników, ale odsłon wykonywanych za pomocą urządzeń mobilnych.

W Polsce niemal co trzecia (28 proc.) odsłona w sieci pochodzi ze smartfonów i tabletów marki Apple (dane z marca 2015 r.). To o 1/5 więcej niż rok wcześniej w analogicznym okresie, gdy ruch w sieci z urządzeń tego producenta stanowił ponad 23 proc. wszystkich odsłon mobilnych. Można także zauważyć, że w naszym kraju ruch mobilny z iPhone’a wzrósł rok do roku blisko dwukrotnie (z 9 proc. w marcu 2014 r. do 17 proc. w marcu 2015 r.).

W niektórych krajach, do których można zaliczyć Rosję i Mołdawię, produkty Apple wydają się wyznacznikiem statusu i stąd może się brać ich wysoki udział w ruchu mobilnym (odpowiednio 53 i 45 proc. odsłon mobilnych). Jednocześnie pomimo nadal bardzo dużego udziału Apple w ruchu mobilnym w Rosji, można zauważyć spadek w porównaniu do marca 2014 r.

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (dane łączone dla Bahrajnu, Egiptu, Jordanii, Libanu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Maroka, Algierii, Tunezji, Iraku, Kuwejtu, Kataru, Syrii, Jemenu, Libii oraz Autonomii Palestyńskiej). Dane gromadzone są dzięki skryptom zliczającym umieszczonym w kodzie stron podłączonych do badania.

Dołącz do dyskusji: iPad w niektórych krajach wygrywa z iPhonem (infografika)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl