SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IPN prowadzi konkurs na scenariusz filmu „Niezwyciężeni. Bojownicy Niepodległości”

Instytut Pamięci Narodowej-Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu rozpoczął konkurs na realizację filmu animowanego pod roboczym tytułem „Niezwyciężeni. Bojownicy Niepodległości”. Wyda na to blisko 1 mln zł.

Article

W konkursie zostanie wybrana osoba, która zajmie się przygotowaniem scenariusza, koncepcji plastycznych, przykładowych scen z filmu w formie graficznej, kosztorysu produkcji oraz koncepcji promocji filmu w mediach społecznościowych.

950 tys. zł za film „Niezwyciężeni. Bojownicy Niepodległości”

Budżet, jaki na realizację tego projektu planuje przeznaczyć IPN nie może przekroczyć 950 tys. zł brutto. Koszt ten obejmuje wszystkie etapy produkcji animacji: development, preprodukcję, produkcję, postprodukcję, wersje językowe oraz wszelkie działania promocyjne w mediach społecznościowych.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej koncepcji artystycznej oraz merytorycznej filmu animowanego, realizowanego w technologii 3D oraz 2D pod roboczym tytułem „Niezwyciężeni. Bojownicy Niepodległości”. Film pod względem technicznym ma bezpośrednio nawiązywać do filmu animowanego pt. „Niezwyciężeni”. Pod względem fabularnym i narracyjnym ma stanowić swoisty Prequel tego filmu, a więc mówić o wydarzeniach rozgrywających się wcześniej. Film animowany ma opowiadać o odrodzeniu Polski po ponad 100letniej niewoli, ma pokazywać wysiłek Polaków w odzyskanie Niepodległości oraz trud odbudowy i utrzymania młodego państwa.

Uczestnik konkursu, którego pracę konkursową sąd konkursowy uzna za najlepszą zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, na opracowanie scenariusza, scenopisu, storybordu, koncepcji plastycznych: postaci i lokacji, animatiku oraz wykonanie finalnego filmu w technice 3D oraz 2D animacji komputerowej. Film musi być wykonany w dwóch lektorskich wersjach językowych: polskiej, angielskiej.

Czas do 12 września

Zainteresowane współpracą z IPN firmy lub osoby muszą do 12 września br. złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. W kolejnym etapie wybrani uczestnicy będą zaproszeni do składania prac konkursowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IPN prowadzi konkurs na scenariusz filmu „Niezwyciężeni. Bojownicy Niepodległości”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozbawiony
Miś: Janek, wiesz jak było! Była wojna! Pięć lat wojny, pięć lat okupacji, wiesz...
Hochwander: Dwadzieścia osiem filmów o tym zrobiłem, robię dwudziesty dziewiąty.
Miś: No, to już z samych filmów wiesz jak było. Było ciężko. A przed wojną jak było? Za sanacji proszę Ciebie!
11 8
odpowiedź
User
wincey & wincey
LITOŚCI. NIE.
8 8
odpowiedź