SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Irak zakazuje słów "homoseksualizm" i "płeć" w mediach

Irackie władze zakazują wszystkim mediom używania słowa "homoseksualista, "homoseksualizm", proponując alternatywę "dewiacja seksualna". Nie wolno także używać określenia "płeć". 

Article

Iracka Komisja ds. Mediów i Komunikacji wydała dyrektywę nakazującą wszystkim mediom i platformom mediów społecznościowych w kraju powstrzymanie się od używania terminów "homoseksualizm" lub "homoseksulista/tka", a zamiast tego używanie "dewiacji seksualnych".

Decyzję uzasadniono koniecznością "ochrony wartości społecznych i porządku publicznego". Wedle regulatora terminy "homoseksualizm, homoseksualista i płeć" mają "niepożądane konotacje w społeczeństwie irackim".

Choć nie wprowadzono żadnych sankcji za nieprzestrzeganie nowego prawa, to jeden z przedstawicieli rządu wskazał, że mogą zostać wprowadzone grzywny.

Irackie prawo nie zawiera wyraźnych przepisów kryminalizujących homoseksualizm, choć sądu w kraju często powołują się na przepisy związane z ochroną "moralności publicznej", aby ścigać ludzi za utrzymywanie relacji z osobami tej samej płci.

Święta księga muzułmanów, czyli Koran oraz hadisy, które są zbiorem cytatów przypisywanych prorokowi Mahometowi, potępiają związki osób tej samej płci.

Dołącz do dyskusji: Irak zakazuje słów "homoseksualizm" i "płeć" w mediach

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mati
Na pewno ci wszyscy dzielni bojownicy lgbitakdalej pojadą do Iraku walczyć z uciskiem :D
odpowiedź
User
ToYa
Ze słowa " rozum" i wszystkiego, co za sobą niesie, już dawno zrezygnowali. Religijna ciemnota.
odpowiedź
User
Unhhhhh
Konfa obśliniona na taki irak...
odpowiedź