SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Irlandczycy w sieci

47 procent mieszkańców Irlandii korzystało z internetu w czwartym kwartale ubiegłego roku.

Wynika z danych irlandzkiego regulatora komunikacji ComReg (Commission for Communications Regulation).

To o cztery procent mniej niż w trzecim kwartale 2006 roku.

Najwięcej internautów stanowią osoby w wieku 15-24 lat, studenci, pracownicy i posiadający dostęp do internetu w swoim domu.

Najwięcej (70 procent) Irlandczyków łączy się z internetem ze swojego miejsca zamieszkania. Na drugim miejscu jest praca, w której do sieci podłączają się najczęściej osoby w wieku 25-44 lat. Wśród ludzi w przedziale wiekowym 15-24 lat popularne są też kafejki internetowe i szkoły.

Co powstrzymuje więcej osób od korzystania z internetu? Respondenci wskazali na brak komputera (35 procent), brak umiejętności (31 procent) i potencjalne koszty podłączenia do sieci (21 procent).

65 procent pytanych o to co robią online, wskazało na komunikowanie się z innymi użytkownikami. Strony internetowe przegląda 64 procent, a informacji poszukuje 58 procent badanych. Na dalszych miejscach znalazły się cele edukacyjne (35 procent), rozrywka (32 procent), zakupy (29 procent), aktualne newsy (27 procent) i pobieranie internetowych materiałów (18 procent).

ComReg to powołana do życia 1 grudnia 2002 roku irlandzka komisja, odpowiedzialna za regulację całego sektora komunikacyjnego (telekomunikacja, radiokomunikacja, transmisja radiowa) oraz pocztowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Irlandczycy w sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl