SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

iSuppli: Acer wyprzedził Della

Acer jest pierwszą azjatycką firmą, której udało się zdobyć pozycję wicelidera na światowym rynku sprzedaży komputerów.

Z danych firmy badawczej iSuppli wynika, że w III kwartale bieżącego roku tajwański producent odebrał tę pozycję amerykańskiemu Dellowi.

W okresie lipiec - wrzesień na całym świecie sprzedano 79,88 miliona komputerów. To o 1,1 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (79,05 mln) oraz o 19 proc. więcej wobec wcześniejszych trzech miesięcy (67,2 mln).

To pierwszy od IV kwartału 2008 roku wzrost w ujęciu rocznym odnotowany przez iSuppli. Tymczasem w ujęciu kwartalnym sprzedaż urosła najszybciej od roku 2003, kiedy firma badawcza zaczęła monitorować omawiany rynek.

Najwięcej komputerów w III kwartale - 15,90 miliona - sprzedała firma Hewlett-Packard, co dało jej 19,9 proc. udziału w rynku. Na kolejnych miejscach znalazły się: Acer (10,74 mln, 13,4 proc.), Dell (10,34 mln, 12,9 proc.), Lenovo (6,94 mln, 8,7 proc.) oraz Toshiba (4,02 mln, 5,0 proc.). Pozostali producenci sprzedali łącznie 31,96 miliona pecetów, stanowiących 40,0 proc. rynku.

Biorąc pod uwagę dobre wyniki za III kwartał, firma iSuppli zrewidowała swoją prognozę odnośnie całorocznego poziomu sprzedaży pecetów. Przewiduje ona obecnie spadek o 0,9 proc. w porównaniu z rokiem 2008, w porównaniu do wcześniej zakładanego 4-proc. spadku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: iSuppli: Acer wyprzedził Della

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl