SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ITV oraz Pact uzgodnili szczegóły współpracy streamingowej

Brytyjski nadawca komercyjny ITV oraz organizacja wspierająca niezależne firmy produkcyjne i dystrybucyjne Pact, uzgodnili nowe warunki umowy handlowej.

Article

Pact jest brytyjską organizacją branżową reprezentującą i wspierającą niezależne firmy produkcyjne i dystrybucyjne. Zgodnie z nowymi warunkami umowy, producenci będą nadal posiadać prawo własności intelektualnej, jednocześnie korzystając z dogodnych warunków finansowych, dotyczy to w szczególności niezależnych producentów, którzy są nowi w ITV.

Nowa umowa

Nowe warunki pomogą również zmaksymalizować ekspozycję programów tych producentów, ITV gwarantuje poprawę ich dostępności i wykrywalności na platformie ITVX, na czym przede wszystkim skorzystają widzowie. Pozwoli to ITV ulepszyć platformę ITVX dzięki bardziej czytelnemu układowi treści i zwiększonej dostępności seriali i filmów – dostarczając wszystkie poprzednie sezony danego serialu albo programu na ITVX i umożliwiając widzom nadrobienie zaległości, zanim rozpocznie się nowa seria. Umowa dotyczy filmów i seriali, które będą także emitowane na kanale ITV1.

Oświadczenia

Negocjacje ze strony ITV prowadził dyrektor Jonathan Vandermeer, we współpracy z Tomem Grahamem, dyrektorem ds. prawnych i biznesowych oraz Emmą Smithies z tego samego działu. Kevin Lygo, dyrektor zarządzający ds. mediów i rozrywki w ITV, powiedział: „W ITV widzowie są w centrum wszystkiego, co robimy, dlatego cieszymy się, że osiągnęliśmy nowe porozumienie z Pact”.

„Nowa umowa pomoże wzbogacić ITVX w nowe treści, zapewniając widzom możliwość oglądania większej ilości wspaniałych brytyjskich filmów i seriali, które kochają, kiedykolwiek i gdziekolwiek zechcą. Zapewni to również, że ITV będzie nadal odgrywać kluczową rolę jako nadawca wspierający rozwijającą się społeczność niezależnych producentów w Wielkiej Brytanii” – dodał Lygo.

Dyrektor ds. prawnych i biznesowych Pact, Max Rumney, dodał: „Nowa umowa z ITV zawiera lepsze warunki finansowe i pozwala niezależnym producentom czerpać korzyści ze zwiększonego udziału w międzynarodowych przychodach, jednocześnie pomagając ITV wspierać ich misję publiczną, zapewniając widzom wysokiej jakości brytyjskie treści”.

Dołącz do dyskusji: ITV oraz Pact uzgodnili szczegóły współpracy streamingowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl