SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Maria Wesołowska prowadzi program na kanale Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia

Wyjaśnianie prawnych zawiłości, ale także przybliżanie zakresu kompetencji sędziego - taki cel przyświeca cyklowi wideo podcastów, przygotowywanych na youtube’owym kanale przez sędziów ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Prowadzącą jest Anna Maria Wesołowska, produkcją filmów zajmuje się Fat Frogs Media.

Prowadzącą podcasty jest Anna Maria Wesołowska, sędzia w stanie spoczynku Prowadzącą podcasty jest Anna Maria Wesołowska, sędzia w stanie spoczynku

Iustitia przygotowuje cykl filmów w ramach projektu „Praworządność Wspólna Sprawa”, finansowanego z programu dotacyjnego „Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy” przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i norweskich.

- Pomysł jest taki, że prowadząca, Anna Maria Wesołowska, rozmawia w każdym odcinku z zaproszonymi sędziami na temat rozmaitych prawnych kwestii. W pierwszym odcinku jest to temat jazdy po alkoholu, związanych z tym karnych i cywilnych odpowiedzialności. Ale będzie też odcinek o alimentach czy o testamentach - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Kwaśniewski, partner w Fat Frogs Media.

– Przygotowanych mamy już pięć odcinków, pięć kolejnych będzie nagrywanych. Formuła jest otwarta, nie wiemy więc, ile będzie filmów w cyklu. Pewnie tak długo będziemy przygotowywali wideo podcasty, aż nie wyczerpie się formuła – dodaje nasz rozmówca.

 

Za pomysł odpowiada Iustitia

Kwaśniewski zaznacza, że zarówno pomysły na odcinki, jak i scenariusz leży po stronie sędziów z Iustitii. – Ma dbamy o kwestie produkcyjne – podkreśla. Prowadząca jest Anna Maria Wesołowska: - To bardzo medialna osoba, znana i rozpoznawalna, ale także – może nawet przede wszystkim – posiadająca ogromną wiedzę prawniczą, więc łączy wszystkie konieczne elementy – mówi Paweł Kwaśniewski.

Anna Maria Wesołowska to prawniczka z Łodzi (obecnie: sędzia w stanie spoczynku), która szeroko zdała się poznać jako „twarz” court-show „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, emitowanego na antenie TVN i TTV w latach 2006 – 2011 i 2019 – 2021. To polska wersja niemieckiego formatu „Sędzia Aleksander Hold” (niem. „Richter Alexander Hold). Formuła fabularno-dokumentalnego cyklu polega na rozpatrywaniu różnych spraw karnych.

Fat Frogs Media zajmuje się produkcją filmów na youtube’owe kanały takich osób publicznych jak Donald Tusk, Rafał Trzaskowski, Radosław Sikorski, Tomasz Raczek, Artur Orzech czy Roman Giertych. Firma pracuje też przy produkcji kanałów Platformy Obywatelskiej, Miasta Stołecznego Warszawy czy inicjatywy Wolne Sądy. 

Dołącz do dyskusji: Anna Maria Wesołowska prowadzi program na kanale Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Program kasty dla ich sympatyków.
odpowiedź
User
Solana
Czekam na kanał Magdy M oraz Ally McBeal.
odpowiedź