SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Iwona Schymalla po 20 latach pracy odchodzi z TVP

Iwona Schymalla, odwołana w piątek przez prezesa Juliusza Brauna ze stanowiska szefowej Jedynki, nie przyjęła propozycji objęcia funkcji redaktora w TVP 1. Po 20 latach pracy rozstaje się z Telewizją Polską.

Iwona Schymalla, fot. TVP

Iwona Schymalla, fot. TVP

- Pani Iwona Schymalla otrzymała od prezesa Juliusza Brauna propozycję pracy na innym stanowisku, ale na tę chwilę jej nie przyjęła - powiedziała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP. Schymalli zaproponowano funkcję redaktor odpowiedzialnej w TVP 1. W ramach jej obowiązków byłoby prowadzenie kilku programów, w tym m.in. „Między niebem a ziemią”. Zarząd TVP zagwarantował Schymalli, że na nowym stanowisku otrzymywać będzie podobne wynagrodzenie, jak przed objęciem funkcji dyrektora TVP 1.

- Rozstaję się z telewizją. Nie widzę możliwości współpracy na warunkach, które mi zaproponowano - powiedziała Iwona Schymalla w rozmowie z “Rzeczpospolitą”. Obecnie przebywa na tzw. „wypowiedzeniu zmieniającym”. - Jeśli do 15 stycznia pani Schymalla 2012 zmieni zdanie, propozycja nowego stanowiska zostanie podtrzymana - informuje nas Stempień-Rogalińska.

Nowy szef telewizyjnej Jedynki ma zostać powołany do końca bieżącego roku. W piątek Telewizja Polska rozpoczęła już formalną procedurę naboru na to stanowisko. Zgłoszenia mogą być składane przez najbliższe dwa tygodnie (więcej na ten temat). Do tego czasu telewizyjną Jedynką zarządzać będzie dotychczasowy zastępca Schymalli, Andrzej Godlewski.

W piątek z funkcji szefowej „Wiadomości” TVP 1 zrezygnowała także Małgorzata Wyszyńska, zrobiła to w geście solidarności z odwołaną szefową Jedynki. To właśnie Schymalla powierzyła Wyszyńskiej nadzór nad „Wiadomościami” w listopadzie ub.r. Od soboty pełniącym obowiązki szefa „Wiadomości” jest Karol Małcużyński, który jest jednocześnie kierownikiem redakcji zagranicznej Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP.

- Z panią Wyszyńską kadry prowadzą rozmowy na temat warunków jej dalszej pracy w TVP - mówi nam Stempień-Rogalińska. Małgorzata Wyszyńska ma cały czas kontrakt prezenterski, z naszych informacji wynika, że negocjuje wysokość wynagrodzenia.

Iwona Schymalla objęła stanowisko dyrektora Jedynki 12 października ub.r. Z Telewizją Polską związana była od 20 lat. Na początku pracowała w Telewizji Edukacyjnej, by potem związać się już na stałe z redakcją oprawy Jedynki. Była prezenterką anteny, a także prowadziła m.in. relacje z pielgrzymek papieskich do Polski. Jest jednym z twórców porannego magazynu „Kawa czy herbata?”, który przez wiele lat prowadziła. Schymalla po raz pierwszy pełniła funkcję szefa Jedynki pomiędzy od lipca do października 2009 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej