SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Iwona Schymalla zrezygnowała. Dzisiaj decyzja prezesa TVP

Kierująca TVP1 Iwona Schymalla złożyła we wtorek rezygnację z funkcji szefa anteny. Schymalla, Kancelaria Prezydenta i redakcja "Wiadomości" zaprzeczają doniesieniom, by miało to związek z naciskami za zbyt małe eksponowanie prezydenta.

Iwona Schymalla, fot. TVP

Iwona Schymalla, fot. TVP

W mediach pojawiły się doniesienia, że rezygnacja Scymalli mogła wiązać się z naciskami na "Wiadomości"; miało chodzić o to, że program za mało eksponuje prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W wydanym we wtorek oświadczeniu Schymalla zdementowała te pogłoski. - Uprzejmie informuję, że moja rezygnacja z funkcji dyrektora TVP 1 była umotywowana wewnętrznym funkcjonowaniem spółki. Decyzja ta nie ma, jak podawały niektóre portale internetowe, żadnego związku z naciskami na „Wiadomości”, za zbyt małe eksponowanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - czytamy w przesłanym przez Iwoną Schymallę do Wirtualnemedia.pl oświadczeniu.

Głos w tej sprawie zabrała także sama Kancelaria Prezydenta RP. - W związku z informacjami prasowymi dotyczącymi dymisji dyrektor TVP 1 Iwony Schymalli, Kancelaria Prezydenta RP informuje, iż za rzetelnie zrealizowane relacje z wydarzeń z udziałem Prezydenta RP, jak np. transmisja z uroczystości w Smoleńsku i Katyniu w kwietniu br. czy też z uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II, jak i z wielu innych wydarzeń, Kancelaria Prezydenta RP niejednokrotnie kierowała na ręce władz TVP podziękowania. Z uwagi na powyższe, jakiekolwiek wiązanie przyczyn dymisji dyrektor TVP 1 z Kancelarią Prezydenta RP jest nieuzasadnione - napisano w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

"Oświadczamy, że Prezydent Bronisław Komorowski ani nikt z ministrów jego kancelarii nie wywierali nacisków na redakcję +Wiadomości+" - brzmi z kolei oświadczenie redakcji tego głównego serwisu informacyjnego telewizji publicznej, wydane wczoraj wieczorem.

Juliusz Braun ma spotkać się dzisiaj przed południem z Iwoną Schymallą. Po tym spotkaniu prezes Telewizji Polskiej podejmie decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu jej rezygnacji ze stanowiska szefowej TVP 1.

Schymalla jest związana z Telewizją Polską od lutego 1993 r. Zaczynała w Telewizji Edukacyjnej - Redakcji Społecznej od przygotowywania reportaży poświęconych problemom młodzieży. Od 1994 r., jako współautorka i prowadząca, tworzyła - wtedy będący w Polsce nowością - program telewizji śniadaniowej "Kawa czy herbata". Współtworzyła też program Redakcji Katolickiej.

Schymalla kierowała Jedynką przez ok. dwa miesiące w 2009 r., za prezesury Piotra Farfała. Po odsunięciu Farfała i mianowaniu p.o. prezesem TVP Bogusława Szwedy, w październiku 2009 r. zastąpił ją Wojciech Hoflik, którego z kolei w maju 2010 r. zastąpił Witold Gadowski. Ponownie szefową Jedynki Schymalla została w październiku 2010 r., gdy zarząd TVP przyjął rezygnację Gadowskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Iwona Schymalla zrezygnowała. Dzisiaj decyzja prezesa TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl