SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jaak Mikkel za Nikosa Kalaitzidakisa dyrektorem generalnym Coca-Cola HBC Polska

Z początkiem maja Jaak Mikkel obejmie stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu Coca-Cola HBC Polska. Zastąpi Nikosa Kalaitzidakisa, który awansuje na stanowisko dyrektora regionu 3 w Grupie Coca-Cola HBC, obejmującego Rumunię, Bułgarię, Grecję, Cypr, Irlandię, Serbię, Czarnogórę, Kosowo, Chorwację, Bośnię-Hercegowinę, Macedonię oraz Słowenię.

Jaak MikkelArticle

Przez ostatnie cztery lata Mikkel pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu Coca-Cola HBC w Rumunii. Dołączył do Grupy Coca-Cola HBC w 2008 roku, obejmując rolę dyrektora sprzedaży w krajach bałtyckich. Cztery lata później został dyrektorem generalnym Pivara Skopje w Macedonii, gdzie zarządzał joint venture Coca-Cola HBC i firmy Heineken.

Przed dołączeniem do Coca-Cola HBC, Jaak Mikkel spędził 10 lat w firmie Shell, gdzie pełnił szereg funkcji w obszarze sprzedaży detalicznej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, awansując do stanowiska dyrektora sprzedaży detalicznej w Estonii. Mikkel jest absolwentem biznesu międzynarodowego na Międzynarodowym Uniwersytecie Concordia w Estonii.

Nikos Kalaitzidakis dołączył do Grupy Coca-Cola HBC w 2006 roku jako dyrektor generalny regionu północnowschodniej Rosji, a następnie zarządzał spółkami Grupy w Chorwacji (2008 r.), Bułgarii (2010 r.), na Węgrzech (2013 r.) i w ostatnim czasie w Polsce. Wcześniej przez 7 lat pracował w Philip Morris International.

Kalaitzidakis ma tytuł inżyniera Uniwersytetu w Sussex, tytuł magistra Uniwersytetu Walijskiego oraz tytuł MBA Szkoły Zarządzania i Biznesu INSEAD we Francji.

Obecnie Nikos Kalaitzidakis przeniesie się wraz z rodziną do głównej siedziby Grupy Coca-Cola HBC w Szwajcarii.

Coca-Cola HBC Polska jest częścią Coca-Cola Hellenic Bottling Company, jednego z największych na świecie i największego w Europie rozlewcy napojów The Coca-Cola Company. Grupa Coca-Cola HBC działa w 28 krajach i obsługuje ponad 590 mln konsumentów.

Coca-Cola HBC Polska posiada 3 zakłady w Polsce: w Radzyminie (gmina Radzymin), w Tyliczu (gmina Krynica Zdrój) oraz Staniątkach (gmina Niepołomnice) a także 13 centrów dystrybucyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jaak Mikkel za Nikosa Kalaitzidakisa dyrektorem generalnym Coca-Cola HBC Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl