SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Frączyk i Marcin Lis przechodzą z Money.pl do Business Insider Polska

Od początku stycznia pracę w redakcji Business Insider Polska (Ringer Axel Springer Polska) rozpoczęli Jacek Frączyk oraz Marcin Lis. Przeszli z portalu Money.pl (Wirtualna Polska).

fot. Marcin Lis i Jacek Frączyk Article

Dziennikarze specjalizują się w tematyce biznesowej m.in. w tematyce gospodarczej, rynkach kapitałowych, trendach i zjawiskach w ekonomii oraz w sektorze MŚP. - Wzmacniamy zespół, ale cele redakcji pozostają bez zmian. Business Insider Polska każdego dnia dostarcza swoim czytelnikom starannie wyselekcjonowany przegląd najnowszych informacji, istotnych z punktu widzenia biznesu, rynków kapitałowych, gospodarki czy praktycznych potrzeb konsumentów. Nasi dziennikarze przygotowują pogłębione analizy, sięgając za kulisy życia gospodarczego, docierając bezpośrednio do miejsc, w których podejmowane są najważniejsze biznesowe decyzje.  Jestem pewien, że Jacek i Marcin dobrze wpisują się w obraną przez Business Insider strategię - tłumaczy transfer dziennikarzy Mikołaj Kunica, redaktor naczelny serwisu.

Jacek Frączyk posiada 20-letnie doświadczenie pracy w mediach. Przez ponad dziewięć lat był związany z Wirtualną Polską (Money.pl), a poprzednio z Euromoney Polska i agencją informacyjną BOSS. Specjalizuje się w tematach makroekonomicznych i giełdowych.

Marcin Lis jest związany z mediami od 2012 roku, z Money.pl pracował 2,5 roku. Wcześniej przez 1,4 roku był redaktorem prowadzącym Wprost.pl. Zajmuje się tematami związanymi z sektorem MŚP, zjawiskami i trendami nowej ekonomii oraz legislacją dotyczącą przedsiębiorców.

Mikołaj Kunica jest redaktorem naczelnym Business Insider Polska od listopada 2019 roku. Początkowo po odejściu z Wirtualnej Polski miał objąć obowiązki szefa serwisu od stycznia 2020 roku. Odkąd objął stanowisko, do BI wprowadził zakładkę tematyczną poświęconą elektromobilności oraz uruchomił magazyn premium.

W listopadzie 2019 r. Business Insider Polska (Ringier Axel Springer Polska) zanotował 5,26 mln odwiedzających, 35,63 mln odsłon oraz 14 minut i 14 sekund średniego czasu korzystania.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Frączyk i Marcin Lis przechodzą z Money.pl do Business Insider Polska

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lol
Czy teraz o przejściu każdego "dziennikarza" z redakcji do redakcji będziemy czytać niusy?
2 1
odpowiedź
User
walter
Czy teraz o przejściu każdego "dziennikarza" z redakcji do redakcji będziemy czytać niusy?


nikt nie każe ci tego durniu czytać i komentować.

wraca dalej chlać.
3 1
odpowiedź
User
Włodek
Na zdjęciach wyglądają, jakby im tam za karę kazano pracować. Trochę takie aresztowe fotki.
1 0
odpowiedź
User
Jack
Popieram lol i Włodka. Rozumiem tradycje, ale to faktycznie są trochę szeregowi pracownicy... Ruchów kadrowych i przejść jest więcej, dlaczego tamte nie zostały opisane?
4 0
odpowiedź
User
lolek
w sumie dziwne, że poszli za tak krytykowanym kunicą
2 0
odpowiedź