SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Karnowski zarzuca manipulacje przedwyborcze Telewizji Polskiej, Polskiemu Radiu i Radiu ZET

Według redaktora naczelnego „W Sieci” Jacka Karnowskiego w ostatnich dniach Telewizja Polska, Polskie Radio i Radio ZET popełniły manipulacje przy relacjonowaniu kampanii wyborczej, krytykując polityków PiS i promując inne partie. Do zmiany tej sytuacji jego zdaniem może doprowadzić m.in. interwencja prezydenta za pośrednictwem KRRiT.

Jacek Karnowski, redaktor naczelny "W Sieci"Article

Jacka Karnowskiego oburzyło relacjonowanie przez niektóre media ostatnich wypowiedzi Antoniego Macierewicza podczas spotkania z Polonią w USA. Polityk PiS porównał polski rząd do okupanta i stwierdził, że Polska jest ograbiana. - To jest zejście na poziom Bieruta, to jest zejście na poziom Bermana, to jest zejście na poziom okupantów Polski z obozu komunistycznego z poprzednich lat - powiedział.

Redaktor naczelny „W Sieci” w felietonie w serwisie wPolityce.pl opisał, że te słowa wywołały „manipulacyjny atak na Antoniego Macierewicza w stylu trzydniówki wzmożenia moralnego” przeprowadzony przez media, które określił jako rządowe. W tej grupie znalazła się m.in. TVP Info, a jednej z reporterek tej stacji publicysta wytknął stwierdzenie, że „Antoni Macierewicz słynie z radykalnych wypowiedzi”.

- Największe media nawet nie udają, że nie są arbitrem, ale propagandowym przedłużeniem obozu władzy, tej szeroko rozumianej, z partią bankierów i postkomunistami włącznie - ocenił Jacek Karnowski. Szczególnie w tym kontekście krytykuje Telewizję Polską. - Dokonania telewizji publicznej przekraczają nawet jej osiągnięcia z kampanii prezydenckiej. Wydawcy i reporterzy stali się sztabowcami partii władzy - uważa.

Przypomnijmy, że w związku z wyborami nowy zarząd TVP opracował zasady rzetelnego i bezstronnego relacjonowania kampanii, które pod koniec września zostały szczegółowo omówione i przekazane dziennikarzom. - Zasłona dymna rozwinięta przez prezesa Daszczyńskiego - te wszystkie pogadanki o obiektywizmie i standardach - może tylko zasmucać. Że tak bardzo słowa mogą rozmijać się z czynami - skomentował to Jacek Karnowski.

Zdaniem naczelnego „W Sieci” manipulacje przy relacjonowaniu kampanii wyborczej popełniają też największe stacje radiowe, mające do tego większe pole działania niż w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi. - Nie muszą bronić władzy, mogą zwalczać opozycję, promując „nowe” byty polityczne i „nowych” polityków obozu władzy - ocenił Karnowski. - Tak jak Polskie Radio, które najważniejsze serwisy w ciągu dnia o godz. 8 rozpoczyna… informacją o planie podróży Barbary Nowackiej. Albo jak Radio Zet, które na jedynkach umieszcza każdą chyba wypowiedź Ryszarda Petru - wyliczył.

Jak w tej sytuacji może zareagować środowisko, które Jacek Karnowski określa jako obóz niepodległościowy? Zdaniem publicysty sposobów jest sporo. - Od interwencji prezydenta (dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji reprezentuje formalnie jego urząd), po działania obywatelskie, społeczne, różne formy protestu, także z udziałem stowarzyszeń dziennikarskich i innych organizacji - wymienił.

Zaznaczył, że ostra walka polityczna z udziałem mediów będzie toczyć się także po wyborach parlamentarnych, m.in. dlatego że PiS raczej na pewno zdobędzie zdecydowaną większość mandatów w Senacie. - Wówczas nowa kampania nie może toczyć się na starych warunkach. Przedefiniowywanie sytuacji, by było wiarygodne i skuteczne, trzeba rozpocząć już dziś - podkreślił Jacek Karnowski.

Dołącz do dyskusji: Jacek Karnowski zarzuca manipulacje przedwyborcze Telewizji Polskiej, Polskiemu Radiu i Radiu ZET

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Nowa rzetelność: pomówienia lub brednie nawet jak miały miejsce to nie miały miejsca.
odpowiedź
User
mmm
Haha, trzeba mieć tupet, Karnowscy "obiektywni".

"manipulacje przy relacjonowaniu kampanii wyborczej, krytykując polityków PiS"

Manipulują bo nie popierają PIS tak jak Karnowscy.
odpowiedź
User
doRatca
Ja na miejscu red. Karnowskiego wytrzymalbym jeszcze do 25X2015. przecież to tylko dwa tygodnie z haczyczkiem. A potem ? a potem z posłem Jarosławem Sellinem przystapią wspónie do generalnego remontu sklepiku przy Ulicy Woronicza w Warszawie. Po co się tak spieszyć. Cierpliwości panowie ! :-)
odpowiedź