SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Koskowski i Jesus Perezagua Sanchez w radzie nadzorczej Kino Polska TV

Członkami rady nadzorczej Kino Polska TV zostali Jacek Koskowski (do niedawna szef BBC Studios w Polsce) i Jesus Perezagua Sanchez (wieloletni menedżer koncernu Fox). Jednocześnie z rady odwołany został Levent Gültan.

Jacek Koskowski, fot. Bartek Goldyn – woopa.plJacek Koskowski, fot. Bartek Goldyn – woopa.pl

Jacek Koskowski od 2011 do połowy br. był szefem BBC Studios na polskim rynku. Po odejściu z koncernu został dyrektorem współzarządzającym w firmie marketingowej Cool Company.

Przed pracą w BBC Studios Koskowski przez cztery lata był dyrektorem pionu kanałów tematycznych w Telewizji Polsat. Pracował też m.in. jako dyrektor generalny własnej agencji marketingowej PrOgram, szef marketingu i PR w Wizja TV, kierownik ds. PR i akwizycji w Canal+ Polska oraz dziennikarz w Radiu ZET. Z branżą mediów i marketingu jest związany od początku lat 90.

Z kolei Jesus Perezagua Sanchez od czterech lat zarządza własną firmą Aqui Media oferującą na rynku japońskim internetową telewizję oraz zajmującą się dystrybucją i usługami technicznymi.

Wcześniej przez ponad 15 lat był związany z koncernem Fox. Pełnił tam kolejno funkcje dyrektora generalnego Fox Kids Entertainment w Hiszpanii, prezesa Fox International Channels na Europę i Afrykę oraz tymczasowo globalnego szefa tej struktury.

Szefem rady nadzorczej Kino Polska TV jest Loni Farhi, a wiceprzewodniczącym od Stacey Sobel (oboje pełnią te funkcje od sierpnia 2010 roku). W radzie są też jako członkowie Piotr Orłowski (od kwietnia 2011 roku), Krzysztof Rudnik (od października 2013 roku) i Katarzyna Woźnicka (od marca 2016 roku).

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Kino Polska TV zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 39 proc. do 89,54 mln zł i zysku EBITDA o 46 proc. do 38,02 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 35,53 do 10,21 mln zł.

Firma nadaje m.in. stacje Kino Polska, Zoom TV i Stopklatka TV, dwie ostatnie są dostępne także w naziemnej telewizji cyfrowej. Dwa tygodnie temu ogłosiła wezwanie do sprzedaży pozostałych 250,5 tys. akcji Stopklatki (oferuje 6,20 zł za sztukę), zamierza wycofać spółkę z warszawskiej giełdy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prezesem Kino Polska TV od marca 2014 roku jest Bogusław Kisielewski. W zarządzie są też Berk Uziyel (od marca 2014 roku) oraz Alber Uziyel i Marcin Kowalski (obaj od czerwca 2015 roku).

Większościowym akcjonariuszem Kino Polska TV jest koncern SPI International (ma 66 proc. kapitału).

Dołącz do dyskusji: Jacek Koskowski i Jesus Perezagua Sanchez w radzie nadzorczej Kino Polska TV

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ola
nie szkoda budżetu na takie zabawy?
odpowiedź
User
Tefał
8 osobowa rada nadzorcza dla trzech kanałów z tego dwa malutkie.
odpowiedź
User
Asia
8 osobowa rada nadzorcza dla trzech kanałów z tego dwa malutkie.

Kino Polska nadaje chyba ze trzydzieści kanałów. Tylko mała część z nich jest w Polsce.
odpowiedź