SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Kurski laureatem Biało-Czerwonych Róż portalu wPolityce

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski został laureatem tegorocznej edycji nagrody Biało-Czerwone Róże przyznawanej przez portal wPolityce.pl (Fratria). - To przez niego Polacy znają obiektywne dane, wiedzą o osiągnięciach obozu politycznego pana premiera Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił Michał Karnowski.

Jacek Kurski, fot. AKPAArticle

Odbierając nagrodę, Jacek Kurski podziękował portalowi wPolityce.pl, podkreślając, że skupia on „dziennikarzy niepokornych, którzy wyznaczali wzór zachowania w bardzo trudnych czasach dla ludzi polskiej prawicy, w czasach przemysłu pogardy”.

W swoim wystąpieniu Kurski w krytycznym tonie odniósł się do „podejścia kontraktowego” do zmian w Polsce po 1989 roku. - Ten kontrakt miał swoje bezpieczniki, z jednej strony to były teczki, ale były rzeczy gorsze z punktu widzenia zdrowego państwa - sądy i media. Jeśli się patrzy na poprzednie próby rządów w pełni propolskich 1992 roku i rządów 2005-2007, to widać, że nie tylko brak większości był powodem upadku tych rządów, ale również swoista opresja z jednej strony sądowa, ale przede wszystkim medialna. Ona niszczyła te próby - stwierdził.

- Wiedziałem, że jeżeli telewizja nie będzie oglądana, to moja misja nie ma sensu. Zrobiłem wszystko, żeby odbudować siłę i prestiż TVP. Myślę, że dzisiaj, kiedy już na ten temat są badania, nawet te nierzetelne wykazują, że grupa TVP jest zdecydowanym liderem rynku medialnego - przekonywał Kurski.

- TVP jest jedynym medium, oprócz oczywiście portali i dziennikarzy niepokornych, ale jedynym masowym medium, rzetelnie relacjonującym działania dobrej zmiany,. Gdyby nie była oglądana na poziomie 40 proc., to myślę, że rzeczywistość polityczna również byłaby nieco inna - ocenił.

Michał Karnowski o dzielności Jacka Kurskiego

Laudację na cześć Kurskiego wygłosił Michał Karnowski - publicysta „Sieci”, współzałożyciel wPolityce.pl i członek zarządu Fratrii. Przypomniał, że Kurski został prezesem Telewizji Polskiej na początku stycznia 2016 roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Rozpoczął się wtedy czas pracy nad realizacją wielkiego marzenia obozu propolskiego - budowy silnych, mądrych, odpowiedzialnych i atrakcyjnych mediów publicznych, narodowych, polskich. Mediów zdolnych obronić polską rację stanu, przeciwstawić się kłamstwu, demoralizacji, złu, mediów walczący o to, by – jak mówił w roku 2009 śp. prezydent Lech Kaczyński - zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo - powiedział.

- Ponad sześć lat od tamtego styczniowego dnia 2016 roku, po ogłoszeniu setki razy iż TVP już nikt nie ogląda, wszyscy odeszli, nikt nie chce w niej występować, dziś środowiska totalnej opozycji i niemiecka oraz rosyjska partia w Polsce grają inną płytę: to wszystko przez TVP i prezesa Kurskiego, to są przyczyny tego iż Polacy trwają przy wyborze z roku 2015. To przez niego Polacy znają obiektywne dane, wiedzą o osiągnięciach obozu politycznego pana premiera Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił Karnowski.

- To całkowite odwrócenie narracji, z opowieści o rzekomej klęsce na historię sukcesu, który współrozstrzyga, jest wielkim komplementem wobec prezesa TVP Jacka Kurskiego - ocenił Karnowski. - Do ważnych cech naszego laureata ludzie aktywni w sferze publicznej, a widzę na sali wielu takich, z pewnością zgodzą się dopisać jeszcze i takie: męstwo, dzielność, odwagę - wyliczył.

Biało-Czerwone Róże są przyznawane osobom, które - jak opisano podczas gali - „w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju wolnej, niezależnej Polski - tak w wymiarze społecznym, gospodarczym czy kulturowym”.

Kurski na czele TVP od ponad 6 lat

Jacek Kurski latem 2016 roku został na kilka godzin odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej przez Radę Mediów Narodowych. W marcu 2020 roku został zdymisjonowany na kilka miesięcy, ogłoszono to równocześnie z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudy nowelizacji dającej TVP i Polskiemu Radiu prawie 2 mld zł rekompensaty abonamentowej.

Kurski pozostał w firmie jako doradca pełniącego obowiązki prezesa Macieja Łopińskiego. Na początku czerwca 2020 roku wrócił do zarządu TVP, a w sierpniu 2020 roku ponownie został prezesem.

W czerwcu ub.r. Jacek Kurski został powołany przez Radę Mediów Narodowych na kolejną, czteroletnią kadencję jako prezes TVP.

Podczas wtorkowej gali wPolityce.pl, zorganizowanej z okazji 12. rocznicy uruchomienia portalu, obecni byli politycy PiS, m.in. Jarosław Kaczyński, Małgorzata Gosiewska, Ryszard Terlecki, Michał Dworczyk, a także prezes NBP Adam Glapiński.

Partnerami marketingowymi gali były Orlen (partner złoty), Bank Pekao SA i PKO BP (partnerzy strategiczni), BGK, Enea, Grupa Azoty, KGHM, Grupa Lotos, PGE, PGNiG, Polski Bank Komórek Macierzystych, Grupa PZU i Totalizator Sportowy (jako partnerzy główni), Accenture, Alior Bank, Agencja Rozwoju Przemysłu, Lasy Państwowe, PKP SA i Tauron (jako partnerzy) oraz Kasa Stefczyka, PERN, PGNiG Termika, Poczta Polska i PGW Wody Polskie (jako partnerzy wspierający). Wydarzenie współorganizowała agencja Apella.

"Sieci" znów nagrodziły Jarosława Kaczyńskiego

Na początku br. ogłoszono, że tygodnik „Sieci”, tak jak wPolityce.pl wydawany przez Fratrię, tytuł Człowieka Wolności za 2021 rok przyznał Jarosławowi Kaczyńskiemu, to druga taka nagroda w dorobku szefa PiS. Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się w kwietniu - laudację dla Kaczyńskiego wygłosił Bronisław Wildstein, natomiast premier Morawiecki stwierdził, że szef PiS „był jedną z najważniejszych postaci Solidarności”.

W ub.r. Fratria, która oprócz wPolityce.pl i „Sieci” wydaje „Gazetę Bankową” i jest nadawcą Telewizji wPolsce.pl, zanotowała spadek przychodów o 6 proc. do 34,39 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 2,7 proc. jej zysk netto zmalał z 7,14 do 4,59 mln zł.

Krótko po publikacji tych danych przez portal Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski kolejny raz zaapelował o wspieranie „Sieci” poprzez wykupienie prenumeraty cyfrowej pisma. Walka o Polskę wymagać będzie stoczenia wielu jeszcze medialno-politycznych bitew. Musimy rosnąć w siłę, musimy być podmiotem stabilnym i niezależnym - zaznaczył.

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski laureatem Biało-Czerwonych Róż portalu wPolityce

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
szkoda nawet te wysrywy komentować, tak samo jak szkoda tego kraju
odpowiedź
User
Voytek
Ja pierdolę, brak słów
odpowiedź
User
ale jaja
Rzygłem.
odpowiedź