SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Rakowiecki rzecznikiem prasowym Telewizji Polskiej

Jacek Rakowiecki, były redaktor naczelny miesięcznika „Film”, został nowym rzecznikiem prasowym Telewizji Polskiej i kierownikiem Centrum Informacji TVP.

Jacek Rakowiecki

Jacek Rakowiecki

Rakowiecki zastąpił na stanowisku rzecznika prasowego TVP Joannę Stempień-Rogalińską, która pozostaje w zespole Centrum Informacji. - Zmieniła się koncepcja - dowiedzieliśmy nieoficjalnie w TVP. Kierownictwo spółki chce, by rzecznik stał się twarzą Telewizji Polskiej i zajmował się jej reprezentacją na zewnątrz. Taką rolę ma sprawować Rakowiecki.

Jacek Rakowiecki w czasach studenckich na Uniwersytecie Jagiellońskim działał w opozycji demokratycznej, będąc m.in. redaktorem drugoobiegowego pisma studenckiego „Indeks” (1978-80), a następnie pracował w „Tygodniku Powszechnym” (1982-1988) - od funkcji gońca do sekretarza redakcji. W 1989 r. związał się z „Gazetą Wyborczą” - był sekretarzem redakcji, kierownikiem działu kultury, a także dyrektorem wykonawczym i członkiem zarządu Agory.

Następnie pracował jako sekretarz programowy Canal+ Polska, a w 1999 r. został redaktorem naczelnym dwutygodnika „Viva!”, w 2001 r. - naczelnym „Przekroju”. Od 2004 r. kierował miesięcznikiem teatralnym „Foyer”, a następnie był pierwszym zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Od lipca 2007 roku do września ub.r. był redaktorem naczelnym miesięcznika „Film”. Ostatnio pełnił funkcję selekcjonera Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Rakowiecki rzecznikiem prasowym Telewizji Polskiej

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aktor
To mamy horror, czy komedię?
16 10
odpowiedź
User
Blada Twarz
To TVP nie ma już żadnych innych TWARZY ????? Kto wymyśla te bzdury?
21 11
odpowiedź
User
avanti
Panie Jacku, pierwsze zadanie: proszę podać jeden dobry powód, dla którego TVP wycofała się ze współpracy z EBU i zrezygnowała z Eurowizji. I drugie pytanie: jak Pan skomentuje najgorszy wynik w historii TVP1? Czy zarząd TVP ma jakiś pomysł na odwrócenie trendów i powstrzymanie upadku głównych anten? Pytam absolutnie poważnie i bez złośliwościi
17 11
odpowiedź