SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ChatGPT najszybciej rosnącą aplikacją w historii, ma 100 mln użytkowników

Liczba użytkowników aplikacji ChatGPT w styczniu wynosi już 100 milionów, dziennie odwiedza ją 13 mln osób - szacuje bank inwestycyjny UBS. "Na przestrzeni 20 lat śledzenia przestrzeni internetowej nie możemy sobie przypomnieć szybszego wzrostu konsumenckiej aplikacji internetowej " - napisali analitycy instytucji.

Article

Choć chatbot ChatGPT jest dostępny od 30 listopada ubiegłego roku, to już osiąga zawrotne wyniki, jeśli chodzi o tempo rozwoju - informują analitycy UBS, cytowani m.in. przez Reuters i CBS. Aplikacja rośnie w dużo szybszym tempie niż w swoich początkach choćby platformy społecznościowe, takie jak TikTok, Snapchat czy Instagram.

ChatGPT tylko w pierwszym pełnym miesiącu działania mógł pochwalić się 57 milionami miesięcznych aktywnych użytkowników. W styczniu, był już odwiedzany przez około 13 milionów indywidualnych użytkowników każdego dnia i jest na dobrej drodze do przekroczenia symbolicznego progu 100 mln miesięcznie.

Jak wynika z danych Similarweb ChatGPT zanotował w styczniu 590 milionów odwiedzin.

ChatGPT rośnie szybciej niż TikTok czy Instagram

TikTok do przekroczenia 100 milionów użytkowników miesięcznie potrzebował dziewięciu miesięcy, a Instagram dwa i pół roku - wskazują dane z Sensor Tower. Nie wiadomo jednak, czy chatbot będzie w stanie utrzymać ten poziom zainteresowania w najbliższych miesiącach - wskazują analitycy CBS. Jak szybko będzie rósł ChatGPT? "Kolejne pytanie oczywiście brzmi, jaka będzie jego siła przebicia"- analizuje bank inwestycyjny UBS.

"Na przestrzeni 20 lat śledzenia przestrzeni internetowej nie możemy sobie przypomnieć szybszego wzrostu konsumenckiej aplikacji internetowej " - napisali analitycy UBS w nocie opisanej przez Reuters.

Aplikację ChatGPT opracowała amerykańska firma OpenAI. Służy m.in. do tworzenia odpowiedzi na pytanie lub polecenia wprowadzane przez użytkownika. Potrafi też wykonać bardziej złożone zadania, na przykład napisać opowiadanie. Ostatnią wersję narzędzia udostępniono publicznie w listopadzie ub.r. Światowe media zwróciły uwagę na to, że ChatGPT ma duże możliwości i stał się popularny wśród użytkowników internetu.

ChatGPT, oparty na sztucznej inteligencji, zyskał dużą popularność zaraz po udostępnieniu go w wersji testowej przez OpenAI na przełomie listopada i grudnia ub.r.

Oprócz niego OpenAI oferuje m.in. generator obrazów Dall-E2. Spółka działa od 2015 roku, jej współzałożyciel Sam Altman na początku grudnia przyznał, że obsługa jednorazowego skorzystania z ChatGPT przez internautę kosztuje kilka centów. Z drugiej strony firma zarabia na sprzedawaniu licencji do swoich usług: około centa za wygenerowanie 20 tys. słów przez ChatGPT i około dwóch centów za wygenerowanie grafiki.

Według Reutersa w grudniu podczas prezentacji dla potencjalnych inwestorów przedstawiciele Open AI zapowiadali, że spółka w 2023 roku osiągnie 200 mln dolarów przychodów, a w przyszłym roku - miliard dolarów.

Dołącz do dyskusji: ChatGPT najszybciej rosnącą aplikacją w historii, ma 100 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl