SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niemcy będą dalej pracować nad wdrożeniem DVB-I

Niemcy będą kontynuowali prace nad wdrożeniem na rynku telewizyjnym technologii DVB-I , która zintegruje kanały nadawane naziemnie, satelitarnie i kablowo z treściami dostępnymi w streamingu.

Standard DVB-I pozwala wyświetlać na jednej liście kanały z różnych źródeł (fot. dvb-i.tv) Article

Standard telewizyjny DVB-I został stworzony, aby umożliwić łatwy dostęp do oferowania kanałów linearnych przez internet. Ma użytkownikom streamingu zapewnić przyjazne korzystanie z klasycznych stacji telewizyjnych. Dzięki DVB-I widzowie będą mogli porządkować wykupione usługi telewizji i streamingu na jednym urządzeniu. Z kanałów dostępnych w DVB-I będzie można korzystać za pośrednictwem listy, na której znajdują się też stacje naziemne, satelitarne i kablowe.

Niemcy testują DVB-I

Pilotaż DVB-I ruszył u naszych zachodnich sąsiadów we wrześniu 2022 roku.

W programie udział biorą najważniejsi na rynku nadawcy telewizyjni, w tym ARD, ZDF, RTL, WDR, RBB czy Sony. Testy obejmowały hybrydowe listy programów i treści, HbbTV, DRM, sortowanie kanałów dla konkretnych regionów, EPG z linkami do bibliotek multimediów, listy odtwarzania stacji radiowych i Next Generation Audio.

Według Christiana Klöcknera, inżyniera ds. technologii i innowacji w WDR w Kolonii, niemiecki program pilotażowy DVB-I wejdzie w drugą fazę.

W artykule dla magazynu branżowego "EBU tech-i", Klöckner powiedział, że pierwsza faza pilotażu pozwoliła określić ramy funkcjonowania organizacji, która która zatwierdzałaby listy nadawców zgodnie ze standardem DVB-I i zapewniała aktualizacje na poziomie regionalnym. W Niemczech można to osiągnąć za pomocą publicznych katalogów podmiotów dostarczanych przez niemieckie organy regulujące rynek medialny, tym niemniej sklasyfikowania wymagałyby też nieuwzględnione na publicznej liście.

Od kwietnia także Włochy testują standard DVB-I.

Obecnie nie wiadomo, kiedy standard DVB-I mógłby zostać wdrożony na szeroką skalę .

- Standard DVB-I jest nowy. DVB-I to specyfikacja opisująca nowy sposób tworzenia listy programów w odbiorniku telewizyjnym, opracowana przez organizację DVB. DVB-I wygląda obiecująco, gdyż pozwala połączyć w jednym odbiorniku różne źródła sygnału w jedną kompleksową usługę dla widza - przekonywał w grudniu 2022 roku w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jarosław Mroczkowski, doradca strategiczny operatora radiodyfuzji i radiotelekomunikacji Emitel. Emisje próbne w nowym standardzie ruszają w kolejnych krajach europejskich. Nowy standard wiąże się z koniecznością wymiany odbiorników.

Dołącz do dyskusji: Niemcy będą dalej pracować nad wdrożeniem DVB-I

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Fajne ale po przejściu na DVB-T2 kolejna zmianach Polsce powinna nastąpić nie wcześniej niż dekadę od zmiany czyli w połowie lat 30tych. Do tego czasu dużo się może zmienić wiec z naszej perspektywy to póki co ciekawostka
8 4
odpowiedź