SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawca CTV9 wziął pożyczkę na koncesję

Red Carpet Media Group zaciągnęła 2,5 mln zł pożyczki pozabankowej, głównie w celu zapłacenia za koncesję naziemną dla kanału CTV9.

W komunikacie giełdowym Red Carpet Media Group opisano, że główne zapisy umowy pożyczkowej nie odbiegają od powszechnie stosowanych warunków rynkowych. Spłata pożyczki została zabezpieczona poprzez oświadczenie spółki oraz jej głównego akcjonariusza i szefa rady nadzorczej Leszka Kułaka Kułaka o dobrowolnym poddaniu się egzekucji do kwoty 3 mln zł (w trybie art. 777 §1 pkt 5 kodeksu postępowania cywilnego).

Red Carpet Media Group wzięła pożyczkę, żeby opłacić przyznaną pod koniec grudnia ub.r. przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesję naziemną dla kanału CTV9 (niebawem ma on zmienić nazwę na ViDoc TV, a także trafić do operatorów kablowych i satelitarnych). Niedawno walne zgromadzenia firmy zdecydowało, żeby działalność stacji telewizyjnych przenieść do jej spółki Red Carpet TV.

Z uzyskanej pożyczki Red Carpet Media Group pożyczyła na razie 1,8 mln zł Red Carpet TV na pierwszą ratę opłaty koncesyjnej. Pożyczkę, z oprocentowaniem wynoszącym WIBOR plus 2 pkt proc., udzielono na okres do trzech lat.

CZYTAJ TEŻ: Dwa nowe kanały naziemne? Ruszył konkurs dotyczący MUX-8

Jak już informowaliśmy, testowa emisja CTV9 ruszyła w połowie marca.

Red Carpet Media Group, do której należą też kanały Red Carpet TV i Red TOP TV oraz uruchomiona w połowie 2022 roku platforma streamingowa Red Go, przy wzroście wpływów z 9,13 do 11,74 mln zł i kosztów operacyjnych z 5,67 do 6,81 mln zł zwiększyła zysk operacyjny z 3,21 do 4,88 mln zł i zysk netto z 2,93 do 4,08 mln zł.

W środę na zamknięciu sesji kurs akcji Red Carpet Media Group wynosił 61 zł (25 proc. mniej niż przed 12 miesiącami), co dawało kapitalizację wynoszącą 28,4 mln zł. Do Leszka Kułaka należy 64,95 proc. walorów.

Dołącz do dyskusji: Nadawca CTV9 wziął pożyczkę na koncesję

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
elwira
kiedy wystartuje ten Vidoc TV może będzie bardzie lepszy niż ctv9
4 0
odpowiedź
User
DJ Gerard
Było wiadomo że pożyczkę wezmą na koncesjie nie lepiej by na satelitarne polsat box dać za tą kasę masakra
0 0
odpowiedź