SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma cyfrowa będzie dystrybutorem Disney+

Operator telekomunikacyjny Bezeq  poinformował, że należąca do niego platforma satelitarna Yes będzie dystrybutorem serwisu streamingowego Disney+ w Izraelu. We Francji analogiczną umowę nowa platforma zawarła z Canal+.

Article

Disney+ w Izraelu startuje 16 czerwca. W Polsce debiut ma nastąpić dwa dni wcześniej. Umowa, którą zawarł Bezeq za pośrednictwem spółek zależnych Pelephone Communications i Bezeq International ma obowiązywać przez 3 lata. Serwis streamingowy będzie oferowany wraz z pakietami telewizyjnymi Yes i telekomunikacyjnymi Bezeq.

Prawie połowa abonentów izraelskiej platformy korzysta z IPTV

Disney+ będzie się rozliczał z firmą na podstawie liczby abonentów, którzy zdecydują się skorzystać z nowej oferty. Platforma satelitarna Yes uzyska pewne korzyści marketingowe, na które musi zgodzić się izraelski urząd antymonopolowy. O tym, że takie porozumienie jest przygotowywane informowaliśmy w lutym br. Dopiero teraz zostało jednak oficjalnie potwierdzone.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że platforma Yes zapłaci serwisowi blisko 47,6 mld dolarów amerykańskich w ciągu trzech lat, zobowiązując się do pozyskania co najmniej 100 tys. subskrybentów w pierwszym roku i przekroczenia 200 tys. w ciągu trzech lat. Transakcja została ogłoszona przed ujawnieniem wyników za I kwartał br. Wynika z nich, że Yes ma 564 tys. abonentów i subskrybentów w porównaniu z 559 tys. przed rokiem. 253 tys. spośród nich korzysta z usług streamingowych (Yes+ i Sting TV). Przed rokiem było to 147 tys. Tym samym 47 proc. wszystkich klientów platformy korzysta z oferty IPTV.

Co z dystrybucją Disney+ w Polsce?

Canal+ jest od 7 kwietnia 2020 roku wyłącznym partnerem Disney+ we Francji. Zawarte porozumienie nie tylko pozwala być kanałowi premium wyłącznym dystrybutorem serwisu spośród operatorów płatnej telewizji. Gwarantuje obecność kanałów Disney Channel, Disney Junior, National Geographic, National Geographic Wild, Voyage i bliblioteki wideo na żądanie Fox Play na platformie Canal+. Ponadto dzięki umowie stacje Canal+ we Francji mogą jako pierwsze kanały telewizyjne emitować filmy przygotowane przez Disney, Marvel, Star Wars, Pixar, 20th Century Fox, Blue Sky i Fox Searchlight.

Porozumienie zmniejszyło na francuskim rynku ryzyko odpływu klientów platformy cyfrowej do streamingu. Choć Disney zamknął wybrane kanały m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy w Skandynawii, to o takich ruchach nad Loarą nie było słychać. We francuskiej platformie Canal+ pakiet z Disney+ i Netfliksem można kupić za blisko 159 zł miesięcznie. Klienci poniżej 26 roku życia mogą skorzystać z tej oferty za około 93 zł miesięcznie. Serwis we Francji można kupić też indywidualnie za niespełna 41 zł miesięcznie. Francuski Canal+ podpisał też podobną umowę z Paramount+, który zadebiutuje w tym kraju w drugiej połowie roku. Porozumienie obejmuje też emisję wybranych produkcji Paramount Pictures najpierw na antenie Canal+.

Czy podobna umowa między Disney+ i polską platformą Canal+ zostanie zawarta? -  Nie mamy do przekazania w tym temacie żadnych nowości - informował nas kilka dni temu Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+. W Polsce firma współpracuje z HBO Max (wspólne wykupienie Canal+ online i HBO Max jest tańsze niż oddzielne), a od 1 czerwca w ofercie Canal+ online i satelitarnej znajdzie się biblioteka BBC Player.

Dołącz do dyskusji: Platforma cyfrowa będzie dystrybutorem Disney+

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
C+ nawiązuje współpracę z zagranicznymi serwisami. Player ma Discovery i swoje produkcje a co ma Polsat Box? Mają jakieś oryginalne seriale? Oferują jakiś serwis?
odpowiedź
User
Do Gie
Wystarczy wygooglać, że jest i serwis Polsat Box Go a nawet dwa, bo jest i Polsat Go i produkcje własne też przecież mają. A handel treściami HBO robili zanim to było modne...
odpowiedź
User
Xyz
Seriale własne Polsat Box Go Premium: Rysa, Mental, Cień, Osaczony, Mecenas Porada
odpowiedź