SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wraca multipleks lokalny MWE. Winnicki mówi o „ogromnym nieporozumieniu”

Jeszcze w tym tygodniu MUX-L3 ma wznowić nadawanie w Tomaszowie Mazowieckim, a przyszłym w Częstochowie. Grupa MWE wykorzysta własne nadajniki. Jej szef Michał Winnicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl ubolewa, że Urząd Komunikacji Elektronicznej nie zgodził się na emisję eksperymentalną z okolic Radomska. 

W skład MUX-L3 wchodził m.in. kanał muzyczny Nuta GoldW skład MUX-L3 wchodził m.in. kanał muzyczny Nuta Gold

Emisja MUX-L3 w Tomaszowie Mazowieckim i Częstochowie zakończyła się z końcem czerwca. Na początku lipca Grupa MWE zakończyła współpracę z firmą Emitel, która posiada m.in. nadajnik na Górze Kamieńsk niedaleko Radomska. Mieszkańcy tych okolic nie stracili  jednak dostępu do multipleksu.

Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaczęły docierać sygnały, że MUX-L3 jest emitowany z obiektu w miejscowości Amelin w gminie Radomsko. Gminy tej nie zapisano w decyzji rezerwacyjnej UKE dla MUX-L3. W czwartek multipleks zniknął z eteru, a UKE wszczął postępowanie wyjaśniające. W skład MUX-L3 wchodziły kanały: Antena HD, Filmax, Junior Music, Nuta.TV, Nuta Gold, Power TV, Red Carpet, Stars.TV, TV Okazje, TV Puls, TV Puls 2, TVC i XtremeTV.

Winnicki tłumaczy zamieszanie z MUX-L3

Właściciel Grupy MWE zapewnia, że brak porozumienia z Emitelem nie przeszkodzi w powrocie multipleksu. - Nasza strategia to wykorzystywanie własnych nadajników, gdyż kilka lat temu stworzyliśmy własny dział radiodyfuzji MWE Networks. W Tomaszowie Mazowieckim będzie to dawny komin Wistom. Natomiast w Częstochowie również będziemy nadawać z komina, ale tam w czwartek będziemy mieć podpisaną umowę - informuje Winnicki.

Choć Grupa MWE mogła nadawać z gminy Kamieńsk, to wystąpiła o pozwolenie na emisję eksperymentalną z Amelina w gminie Radomsko. Winnicki nie kryje zdziwienia. - Złożyliśmy do UKE wniosek o rezerwację kanału TV nr 36 w gminie Radomsko, ale ku mojemu zaskoczeniu nie zyskał on aprobaty Prezesa UKE. Jest to dla mnie niezrozumiałe, gdyż w czasach telewizji analogowej sygnał telewizji TVC (dawniej NTL Radomsko) był nadawany właśnie spod Radomska. Mamy tam własny maszt telekomunikacyjny – przekonuje szef Grupy MWE.

Grupa MWE i jej spóła MWE Teleport kupiły NTL Radomsko od TVN Grupy Discovery we wrześniu 2019 roku.  Prawo do uruchomienia multipleksów lokalnych mieli nadawcy, którzy byli dostępni w analogowej telewizji naziemnej. Multipleks lokalny NTL Radomsko wystartował w grudniu 2013 roku jako pierwszy w Polsce.

- Nie byłem właścicielem tej spółki, gdy wchodziła naziemna telewizja cyfrowa z multipleksami lokalnymi, ale moim zdaniem to ogromne przeoczenie. Wpisanie do rezerwacji częstotliwości dla telewizji lokalnej z Radomska gmin bez Radomska na liście to jakieś ogromne nieporozumienie. Pierwotna rezerwacja częstotliwości MUX-L3 została wydana tak jakby tylko pod obiekty Emitela i bardzo trudno jest nam budować niezależną sieć nadawczą bez drogiego monopolisty – tłumaczy Winnicki.

Dołącz do dyskusji: Wraca multipleks lokalny MWE. Winnicki mówi o „ogromnym nieporozumieniu”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LoL
Nieporozumieniem jest, że włączane są multipleksy lokalne wciąż w tych samych lokalizacjach a pomijane inne regiony kraju
odpowiedź
User
Mr
Tu akurat Winnicki ma rację.
odpowiedź
User
tv
Wielkie halo o kanały, które nie pokazują nic wartościowego tylko notorycznie powtórki.
odpowiedź