SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy kanał News24 średnio ogląda 35 widzów

Nowy kanał News24 ogląda średnio 35 widzów, co daje stacji 0,00 proc. udziału w runku. Średni dobowy zasięg stacji wynosi 9,4 tys. widzów, a czas oglądania - 3 minuty - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl. Stacja podkreśla, że to efekt nieobecności w dużych sieciach kablowych.

News24 to nowy informacyjny kanał, który oficjalnie został uruchomiony 1 marca 2022 roku o godz. 7.00 (techniczne nadawanie rozpoczeło się w lutym). Twórcą stacji jest firma Astro, od lat produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport TV.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia minutowa widownia News24 od 1 kwietnia (od tego dnia kanał jest objęty monitoringiem NAM) do 13 czerwca 2022 roku wyniosła 35 osób. Przełożyło się to na 0,00 proc. udziału w rynku telewizyjnym zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej 16-49 oraz w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.Stacja podkreśla, iż jest w fazie dogadywania umów z dużymi kablówkami; obecnie jest dostępna w ponad 120 niewielkich kablówkach w kraju. Nieobecność w portfolio znaczących graczy - wpływa na wynik oglądalności.

Dobowy RCH na poziomie 9,4 tys. widzów

Średnio każdego dnia przynajmniej przez 1 minutę styczność ze stacją miało 9,4 tys. widzów w 4+. Z kolei średni czas oglądania wyniósł 3 minuty.

W kwietniu średni AMR News24 wyniósł 30 osób, w maju - 55 osób, a w okresie od 1 do 13 czerwca - 82 osoby.

Spośród poszczególnych dni stacja News24 najchętniej oglądana była 15 maja. Tego dnia kanał śledziło średnio 616 widzów w 4+.

Za sprzedaż reklam w News24 odpowiada TVN Media. Dystrybutorem treści kanału News24 jest firma Delegata, która wcześniej wprowadzała na rynek między innymi takie polskie kanały jak: ESKA.TV, POLO.TV, Fokus.TV, Vox Music.TV, Hip Hop.TV, Nova.TV, 8TV, Metro.TV, WP.TV.

Aktualnie dostęp do kanału mają widzowie Toya oraz licznych operatorów mniejszych telewizji kablowych. News24 oglądać można także m.in. w WP Pilot.

Praca nad kanałem trwała 18 miesięcy

Spółka Astro nad kanałem News24 pracowała półtora roku. Wiosną 2020 roku firma zapowiadała, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, a nowy kanał, emitowany także w internecie, będzie stacją informacyjną wolną od polityki.

W maju ub.r. redakcja News24 zaczęła już stałą pracę, jej celem w pierwszych miesiącach było „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”. Start stacji zapowiadano na początek września. W połowie września Astro tłumaczyło, że przyczyną jest to, że w KRS nadal nie zarejestrowano zmian w spółce News12.

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał News24 średnio ogląda 35 widzów

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eeee
Ten kanał to chyba tylko pralnia brudnych pieniędzy.
odpowiedź
User
Xyz
Jak może zasięg dzienny wynosić 0,00%, skoro ogląda średnio 35 widzów? Proszę podać właściwą liczbę po przecinku. Czy to jest 0,001% czy 0,00001%? Wystarczy poszerzyć miejsce po przecinku w tabelce.
odpowiedź
User
Piotr Smutek
Dobry wynik.
odpowiedź