SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał News24 trafi do pierwszej większej sieci kablowej

Działający w ośmiu miastach operator kablowy Toya dołączy do oferty nowy kanał informacyjny News24 HD, a także dokumentalny Polsat Viasat Nature HD, serialowy z produkcjami historycznymi Epic Drama HD i młodzieżowy TeenNick HD. W przypadku stacji informacyjnej od Astro to umowa z pierwszą znaczącą siecią kablową.

Article

Sieć Toya nie precyzuje kiedy News24 pojawi się w jej pakietach. W magazynie dla abonentów zdradza natomiast, że TeenNick i Epic Drama zadebiutują w ofercie 23 maja br. Z rozpiski kanałów umieszczonej na stronie internetowej sieci kablowej wynika, że News24 HD będzie dostępny w „Pakiecie Oszczędnym”, Epic Drama HD i Polsat Viasat Nature HD w „Pakiecie Wygodnym”, natomiast TeenNick HD w „Pakiecie Bogatym”.

Powolna budowa zasięgu News24 i trudne początki

Toya, która działa w Łodzi, Krakowie, Mysłowicach, Kutnie, Przemyślu, Piotrkie Trybunalskim, Piszu i Pabianicach i świadczy usługi dla ponad 160 tys. abonentów jest pierwszym z większych operatorów, który dołącza News24. Stacja jest już dostępna m.in. w serwisach streamingowych CDA TV, WP Pilot, a także w ofercie operatorów Sat Film, Softnet i Bart-Sat. Rozmowy z największymi graczami, takimi jak Vectra  i Inea wciąż trwają.

Spółką, która nadaje program News24 jest Astro, znana m.in. z produkcji „Familiady” dla TVP2. Start nowej telewizji informacyjnej był kilka razy przesuwany. Pierwotnie miała ona zadebiutować we wrześniu ub.r. Regularna emisja ruszyła dopiero w marcu br. Już w połowie kwietnia informowaliśmy, że od ponad miesiąca Andrzej Andrysiak, redaktor naczelny News24 przebywa na urlopie. Redakcją kierują dwie osoby: wydawca dnia, którym jest Jan Pawlicki i dyrektor stacji, Karolina Szymańska.

Krytyczne komentarze na temat jakości News24

W News24 pracuje 120 osób, z czego 70 to dziennikarze. Internauci, którzy mieli okazję mimo ograniczonego zasięgu zapoznać się z kanałem, krytykują go za jakość techniczną i merytoryczną. Stacja miała skupiać się na informacjach z Polski lokalnej. W epoce inwazji Rosji na Ukrainę bardzo dużo miejsca zajmują newsy zagraniczne.

Kanał jest też krytykowany m.in. za ogromny jak na obecne czasy pasek z bieżącymi informacjami, sposób kadrowania w studiu i sposób prezentacji wiadomości. Często to wyłącznie „biała” prezenterki i pojedyncza „setka”. Na przykład prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Część krytykujących zwraca uwagę, że News24 bardziej przypomina lokalną telewizję kablową z niedużego miasta aniżeli ogólnopolski kanał informacyjny. Zwłaszcza, że momentami prezenterka czyta zapowiedzi materiałów z kartek, jakby były problemy z prompterem.

Trudny debiut Superstacji

Podobne problemy miała na początku Superstacja, uruchomiona w 2006 roku również przez spółkę Astro, związaną z Ryszardem Krajewskim. Kłopoty z dystrybucją pojawiły się kiedy udziały w kanale objął fundusz Capital Partners. Inwestował też w kanał sprzedający wycieczki turystyczne - Podróże TV. Operatorzy nie chcieli dodać Superstacji do oferty dopóki stacja telezakupowa nie zapłaci im zaległych opłat.

Superstacja trafiła do oferty wielu operatorów dopiero po rozwiązaniu umowy z funduszem inwestycyjnym. Nowym inwestorem została firma Ster, związana z partnerem biznesowym Zygmunta Solorza, a w 2018 roku Polsat przejął wszystkie udziały w tym kanale, żeby w 2021 roku przekształcić go w Wydarzenia24. W pierwszych miesiącach działalności Superstacja również była krytykowana za słabą jakość i wpadki. Miała jednak niezłą jak na nowy kanał oglądalność, wyróżniając się tabloidowym profilem i linią programową, która pozwalała na krytykę i żarty z kościoła oraz prawicy. W drugiej połowie lat 2000 konkurencja na rynku kanałów telewizyjnych była też znacznie mniejsza niż obecnie.

Spółka Astro, od lat produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport TV, w czwartym kwartale ub.r. zanotowała spadek przychodów z 1,14 do 1,12 mln zł, a jej zysk netto poszedł w dół z 281,7 do 28,7 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Kanał News24 trafi do pierwszej większej sieci kablowej

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil Trzosek
Osobiście oglądałem News24 na początku emisji. Przynajmniej do końca marca. „Prezenterka czyta z kartki (…)”. Ten fragment najbardziej mnie ujął, ponieważ faktycznie było to widoczne gołym okiem. Było tam jednak kilka osób, które nie potrzebowały promptera. Pamiętam taką jedną dziennikarkę w sejmie była chyba i wysokiego gościa w garniturze który miał kilka rozmów na Centralnym z tą gwiazdą z instagrama Alex. Chyba robił w Esce i u Wątłego w HR i niestety obu tych twarzy nie widziałem już od dwóch albo trzech tygodni. Szkoda
odpowiedź
User
toja
lokalną telewizję kablową z niedużego miasta
To troche kąsliwe i uwłaczające telewizjom regionalnym. Porównajcie ten twór do T V T lub TV Regionalna
Te Telewizje mimo,że większość czasu antenowego w ciągu dnia i wieczorem mają telezakupy to i tak wiadomości z regionu są lepiej przygotowane niż w tym czymś
odpowiedź
User
i3vy
Parafrazując apel do Kukiza przed wyborami - Ryszard, nie idź tą drogą! Swoją drogą zatrudnili ludzi o otwartych umysłach, szanujących wolność i godność i teraz naczelnym jest facet będący prezesem w TVP za czasów Kurwwskiego. Mieli bie być warszawocentryczni i byli przez dwa tygodnie bo tyle mieli przekaz z berlina pewnie gość zobaczył co sie dzieje i uciekł w popłochu do konkurencji . nic dziwnego w takich warunkach pracy
odpowiedź