SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Do KRRiT nie trafił wniosek o zmianę nazwy TV6. Szóstka Seriale w MUX-1?

W Urzędzie Patentowym RP trwa rejestracja znaków słowno-graficznych 4, Czwórka, 6 i Szóstka Seriale. Ostatni kanał mógłby zastąpić TV6, ale jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, takowy wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie wpłynął. Rejestracja może więc być powiązana z konkursem dotyczącym miejsca w naziemnym MUX-1.

Kanał TV6 niedawno odświeżył wizerunek Article

Znaki słowno-graniczne zostały zgłoszone przez nadawcę pod koniec sierpnia, a ujawnione 4 września. Na początku sierpnia zarówno TV4, jak i TV6 wprowadziły nowe logotypy i oprawę graficzną, nawiązującą do tej wdrożonej we wrześniu 2021 roku przez Grupę Polsat Plus.

- Nowa wizualizacja TV4 i TV6 służy uzyskaniu spójnej identyfikacji, przy jednoczesnym zachowaniu tożsamości tych kanałów. Symbolem każdego z nich pozostaje stanowiąca bazę logotypu cyfra, która otrzymała nową formę. Wykorzystano w niej charakterystyczną dla Grupy Polsat Plus czcionkę Display Font oraz różnokolorowe linie, które tworzą zarówno logo stacji, jak i podstawowy motyw oprawy graficznej, tzw. „skórę” - podano w komunikacie.

KRRiT: Polsat nie złożył wniosku w sprawie zmiany nazwy kanału

Dwa ze zgłoszonych ostatnio do Urzędu Patentowego logotypów funkcjonują jako nowe logotypy TV4 i TV6. Rzecznik prasowy Telewizji Polsat nie odpowiedział na nasze pytania o plany odnośnie znaków, których rejestracja właśnie trwa. Obecnie w ofercie programowej TV6 dominują seriale i produkcje paradokumentalne. To m.in. „Strażnik Teksasu”, „Miodowe lata”, „Policjantki i policjanci”, „Agenci NCIS: Los Angeles”, „Sprawiedliwi – wydział kryminalny”, „Wikingowie”, „Stop. Drogówka”, „Detektywi w akcji”, „Więzienie”, „Medicopter 117”, „Kobra – oddział specjalny”, „Hawaje 5-0”, „CSI: Kryminalne zagadki Miami”, „Benny Hill” czy „Miłość na zakręcie”. W ofercie są też telezakupy i program „Disco Polo Live”.

Jednym z możliwych posunięć Polsatu jest zastąpienie TV6 kanałem  Szóstka Seriale. Na to musiałaby się jednak zgodzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Czy w ostatnim czasie Telewizja Polsat wystąpiła o zmianę nazwy któregoś z kanałów? Wpłynęły wnioski dotyczące TV4 lub TV6? Pojawił się wniosek odnośnie zmiany nazwy TV6 na Szóstka Seriale?- Telewizja Polsat nie złożyła wniosków o zmianę nazw swoich programów - informuje Wirtualnemedia.pl Joanna Szejka z zespołu rzecznika prasowego KRRiT.

Obecnie regulator prowadzi konkurs w sprawie miejsca zwolnionego przez TVP ABC w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizja Polsat wzięła udział w postępowaniu, dotyczącym kanału wyspecjalizowanego, ale nie zdradza nazwy stacji, którą chciałaby uruchomić, ani jej profilu. Tym kanałem może być Szóstka Seriale. Listę chętnych do nadawania w MUX-1 poznamy najwcześniej w przyszłym tygodniu. W konkursie dotyczącym miejsc w MUX-8 Telewizja Polsat zaproponowała kanał W24. To w rzeczywistości Wydarzenia 24, których emisja w ramach MUX-4 ma charakter eksperymentalny. KRRiT wymagała jednak w ogłoszeniu zaproponowania nowej stacji.

Polsat rejestruje wiele znaków. Niekoniecznie z nich korzysta

Niedawno informowaliśmy, że Cyfrowy Polsat i Polkomtel złożyły wnioski o rejestrację znaków słownych Polsat Box+, Polsat Box Plus, Polsat+ i Polsat Plus. - Rejestrujemy wiele różnych nazw i znaków, ale to nie oznacza, że ze wszystkich będziemy korzystać w naszej działalności - tłumaczył wówczas w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Telewizji Polsat. W 2021 roku również zarejestrowano wiele wersji logotypów, które później były wykorzystywane.

Z danych Nielsena wynika, że w sierpniu 2023 roku TV6 miała 1,30 proc. udziału w rynku telewizyjnym. To wzrost o 23,8 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem 2022 roku. Uruchomiony w 2011 roku TV6 jest dostępny w MUX-2 naziemnej telewizji cyfrowej, w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych.

Dołącz do dyskusji: Do KRRiT nie trafił wniosek o zmianę nazwy TV6. Szóstka Seriale w MUX-1?

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
B
Polsatowi marzy się ponowne umieszczenie w MUX1 stacji ATM Rozrywka (tylko z nową nazwą). Kanał był do bólu wtórny i powtórkowy.
odpowiedź
User
DAT Target Practice
A po co robić taką zamianę? O wiele lepszym pomysłem byłoby przekształcenie Szóstki na kanał z serialami i filmami sensacyjnymi / kryminalnymi, połączenie Super Polsatu z Czwórką i umieszczenie w slocie tego pierwszego kanału z powrotem Polsatu Sport News.
odpowiedź
User
Do DAT Target Practice
Widzę że w świecie mediów 12 lat to cała wieczność.
Polsat Sport News powstał i został uruchomiony w multipleksie 2 tylko po to aby zablokować w konkursie na mux 1 bardzo dobrze zapowiadający się kanał TP Orange Sport.
PSN w naziemnej był bardzo słabym kanałem, znacznie gorszym od obecnej wersji.
odpowiedź