SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Program TVN24 pozostaje w ofercie stacji naziemnej telewizji cyfrowej

Koniec promocyjnego dostępu do TVN24 i TVN24 BiS w najtańszych pakietach sieci kablowych i platformy cyfrowej Canal+. Informacyjna stacja po wyborach znów wchodzi w skład droższych paczek. Nie zrezygnowano natomiast z powtórek magazynu „Polska i świat” na antenie Telewizji i WP i z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że na razie to się nie zmieni.

Program TVN24 na antenie Telewizji WP Article

W połowie września sieci kablowe takie jak, Vectra, UPC Poska/Play i platforma cyfrowa Canal+ udostępniły TVN24 w najtańszych pakietach. W akacji nie wziął udział Polsat Box. Bez dodatkowych opłat mogli za to oglądać kanał informacyjny subskrybenci pakietów Playera bez kanałów telewizyjnych.

- Otwarte okna to standardowa praktyka wynikająca z relacji między operatorami a nadawcami, która funkcjonuje od wielu lat. Oferta umożliwiająca odkodowanie kanałów TVN24 i TVN24 BiS dla abonentów usług telewizyjnych, wynika z naturalnego zapotrzebowania rynku i widzów w okresie obfitującym w dużą liczbę informacji. W poprzednich latach operatorzy wielokrotnie korzystali z możliwości otwierania okien m.in. na kanałach informacyjnych w okresie pandemii - wyjaśniało w rozmowie z Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

Po niedzielnych wyborach parlamentarnych, okres promocyjny zakończył się i kanały są znowu zakodowane w najtańszych pakietach. Niektórzy operatorzy wysłali do klientów e-maile, w których zaprosili do wybrania pakietów z TVN24 i TVN24 BiS. Na przykład Canal+ online przypomniał, że obie stacje wchodzą w skład paczki Fun&News, dostępnej za dopłatą w wysokości 20 zł miesięcznie.

Magazyn „Polska i świat” dalej w naziemnej telewizji cyfrowej

Także TVN7, dostępny w MUX-2 naziemnej telewizji cyfrowej przestał powtarzać wybrane odcinki programu „Czarno na białym”. Również znany z anteny stacji newsowej TVN Warner Bros. Discovery magazyn „Polska i świat” dalej jest jednak emitowany przez Telewizję WP o 22, czyli godzinę po premierze w TVN24.

- Program pozostaje w ramówce naszej telewizji. Będziemy informować jeśli miałoby się to zmienić – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Grupy WP.

- Obecnie istnieje ogromne zapotrzebowanie na treści newsowe i publicystyczne. W związku z tym Wirtualna Polska oraz TVN24 nawiązały współpracę. W jej ramach widzowie Telewizji WP mają dostęp do programu informacyjnego TVN24 „Polska i świat”. Telewizja WP pokaże audycję zaraz po emisji w TVN24, czyli około godziny 22:00, w dni powszednie - poinformowały nas wcześniej biura prasowe obu firm

Z koncesji Telewizji WP wynika, że 1 proc. tygodniowych treści mają stanowić programy informacyjne. Stacja rozpoczęła nadawanie w grudniu 2016 roku i na początku działalności miała w ofercie program informacyjny „#dziejesię”, którego gospodarzem był m.in. Maciej Orłoś, wieloletni prowadzący „Teleexpressu” TVP1 czy Igor Sokołowski, znany z TVN24, TVP Info, a ostatnio Polsat News. We wrześniu 2017 roku Telewizja WP zdjęła z ramówki „#dziejesię”.

Telewizja WP wchodzi w skład MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej obok Zoom TV, Metro i Nowej TV. Kanały wchodzące w skład tego multipleksu są nadawane w standardowej rozdzielczości (SD). Emisja odbywa się w zakresie VHF, co powoduje w niektórych przypadkach konieczność zastosowania bardziej rozbudowanej instalacji antenowej.  Pozostałe multipleksy są nadawane w zakresie UHF. MUX-8 ma więc realnie mniejszy zasięg niż pozostałe multipleksy. Obecnie trwa konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczący wolnych miejsc w ósmym multipleksie. Bierze w nim udział tylko Red Carpet Media Group, która zaproponowała kanały serialowo-filmowy RCTV i filmowo-dokumentalny CTV9.

TVN24 naziemnie mogą oglądać tylko abonenci płatnej paczki Polsat Box, nadawanej w ramach MUX-4. Kilka miesięcy temu doszło do awarii systemu kodowania, przez co stacja była dostępna dla wszystkich odbiorców przez około doby. KRRiT przyjęła rekomendację, aby Urząd Komunikacji Elektronicznej nie przedłużał decyzji rezerwacyjnej dla związanej z Polsatem spółki Info-TV-FM. Wygasa ona z końcem 2023 roku. Zdaniem KRRiT, czwarty multipleks powinien zostać zagospodarowany przez niekodowane kanały.

Dołącz do dyskusji: Program TVN24 pozostaje w ofercie stacji naziemnej telewizji cyfrowej

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Paszkwil
0 0
odpowiedź
User
Korro
Tylko błagam, niech zrobią coś z Kuligowską. Ta jej maniera jest nie do zniesienia
0 0
odpowiedź
User
Seba
Ach teraz będą programy dla inteligencji czyli cały dzień paradokumenty i geslerowa.
42 25
odpowiedź