SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikacja TVP GO łatwiej dostępna i z „Ranczem” po ukraińsku

TVP ułatwia dostęp do aplikacji TVP GO przez naziemną telewizję cyfrową. Widzowie, których telewizory HbbTV są podłączone do internetu mogą ją uruchomić za pośrednictwem czerwonego przycisku pilota. Lada dzień TVP GO zaoferuje filmy i seriale po ukraińsku.  

 

Choć kanał pod nazwą TVP GO jest nadawany za pośrednictwem eksperymentalnego MUX-5, to po jego uruchomieniu wczytuje się stara wersja aplikacji, nazywana wcześniej TVP Stream. Za jej pośrednictwem (podobnie jak za pomocą TVP VOD) można oglądać treści na żądanie i wybrane kanały nadawcy publicznego. Nie działa funkcja catch up TV, czyli cofanie programów wyemitowanych na poszczególnych kanałach do tygodnia.

Łatwiejszy dostęp do nowej wersji aplikacji

Kilka tygodni temu Telewizja Polska udostępniła TVP GO na urządzenia mobilne (smartfony i tablety). Zaczęła także testy catch up TV na swoich naziemnych antenach. Zapowiedziała, że wkrótce aplikacja TVP GO pojawi się na Smart TV. Obecnie użytkownicy telewizorów lub przystawek z Android TV mogą korzystać tylko z TVP VOD. Widzowie naziemni, których podłączone do internetu telewizory obsługują telewizję hybrydową (HbbTV) mogą teraz też w łatwiejszy sposób skorzystać z  serwisu TVP GO. 

Wystarczy wybrać dowolny kanał TVP. Po paru sekundach w prawym dolnym rogu pojawią się dwie opcje: „oglądaj bieżącą audycję od początku” i „oglądaj wszystkie odcinki” lub możliwość wybrania innej propozycji programowej z danej anteny. Pierwszą opcję można wybrać za pomocą niebieskiego przycisku na pilocie. Wówczas wyświetlają się reklamy poprzedzające dany program i następuje jego odtworzenie od początku. Wybór czerwonego przycisku przenosi nas do sekcji TVP GO ze wszystkimi odcinkami danej audycji lub odcinkami innej proponowanej wcześniej audycji. Kiedy wybierzemy niebieski przycisk, zostaniemy przeniesieni na stronę główną nowej aplikacji TVP GO.

Można za jej pośrednictwem oglądać i cofać wszystkie darmowe kanały TVP (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP World, TVP Kultura 2, Bielsat, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa i TVP3 Wrocław). W starszej wersji są dostępne jedynie TVP Info, TVP World, TVP Historia 2, TVP Kultura 2, TVP ABC 2 i kanały TVP3. Zapewne w najbliższym czasie również za pomocą kanału TVP GO nadawanego z MUX-5 będzie można trafić do nowej wersji serwisu nadawcy publicznego.

Filmy i serialu po ukraińsku

W serwisie TVP GO poza dostępem do linearnych kanałów telewizyjnych są oferowane bezpłatne materiały VOD. To m.in. filmy, seriale, programy rozrywkowe, sportowe, informacyjne, publicystyczne, spektakle teatralne czy dokumenty. Miesiąc temu informowaliśmy, że dostępny poprzez aplikacje TVP GO, TVP VOD i w ramach HbbTV kanał TVP ABC2 zaczyna oferować bajki dla ukraińskich dzieci w ich języku. Teraz nadawca publiczny zdecydował się poszerzyć ofertę dla uchodźców.

Poza propozycjami dla dzieci pojawiły się ukraińskie logotypy i opisy filmu „Ranczo Wilkowyje” oraz seriali „O mnie się nie martw” i „Dom nad rozlewiskiem”. W tej sekcji dostępnych jest kilka odcinków tych produkcji. Na razie w polskiej wersji językowej. Ukraińskie opisy sugerują jednak, że kwestią czasu jest opublikowanie ich w języku naszych wschodnich sąsiadów. TVP nazywa ten katalog „najlepsze produkcje po ukraińsku”. Niewykluczone, że będzie rozszerzany o kolejne filmy i seriale.

Dołącz do dyskusji: Aplikacja TVP GO łatwiej dostępna i z „Ranczem” po ukraińsku

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Jak oni mają się polskiego nauczyć?
odpowiedź
User
TxT
Kiedy aplikacja dla AppleTV i AndroidTV?
odpowiedź
User
brygel
Może sprzedadzą wersje ukraińskie tych programów kanałom ukraińskim?
odpowiedź