SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP z aplikacją reklamową w HbbTV

Telewizja Polska to kolejny nadawca po TVN Grupie Discovery, który stawia na reklamy w ramach telewizji hybrydowej. Odbiorcy naziemni, których telewizory obsługują HbbTV i są podłączone do internetu mogą skorzystać z aplikacji Oponeo.pl.

Article

Aplikacje HbbTV to dodatkowe treści wideo na żądanie, tekstowe, quizy, stacje radiowe i reklamy towarzyszące stacjom w naziemnej telewizji cyfrowej. Polsat pod koniec sierpnia ub.r. postawił na serwis Polsat VoD z filmami, serialami, programami rozrywkowymi czy informacyjnymi, którym towarzyszą reklamy. Polsat przy pomocy telewizji hybrydowej promuje też często swoje najważniejsze składniki ramówki.

TVP wdrożyła niedawno aplikację TVP GO. Umożliwia ona dostęp do produkcji VOD i funkcji catch up TV (możliwość cofania programów wyemitowanych w kanałach TVP do tygodnia). Aby skorzystać z tej możliwości widzowie muszą obejrzeć jednak blok reklamowy.

TVP z aplikacją reklamową jak TVN

TVN Grupa Discovery w ramach telewizji hybrydowej często umieszcza aplikacje reklamowe. W ostatnich miesiącach udostępniła aplikacje promujące m.in. Samsunga, Crunchips, Coca Colę, Playera, Vectrę i Oyakata. Teraz serwis reklamowy portalu Oponeo.pl wdrożyła na swoich kanałach telewizyjnych Telewizja Polska.

Po wybraniu dowolnej anteny TVP wyświetla się zdjęcie opon samochodowych i reklama portalu Oponeo.pl wraz z hasłem „Zmieniamy opony na lepsze w 24h”. Jeśli widz wybierze żółty przycisk pilota telewizyjnego, to zostanie przeniesiony od serwisu reklamowego portalu. Może w nim sprawdzić jak skorzystać z usług tej firmy i obejrzeć jej spot reklamowy.

Informacja o reklamie w HbbTV jest dostępna na stronie Biura Reklamy TVP. - Forma reklamowa, która jest nowoczesnym połączeniem telewizji i internetu. Emitowana na odbiornikach wyposażonych w funkcję Smart TV, podłączonych do Internetu oraz do naziemnej TV cyfrowej ( DVBT). HBB TV jest dostępna na większości kanałów TVP nadawanych naziemnie (wyjątkami są TVP INFO oraz TVP ABC). Dla komercyjnej kampanii reklamowej przygotowywana jest specjalna aplikacja. Tworzy ją BR TVP na podstawie materiałów i wytycznych podesłanych przez Klienta. Reklamę/aplikację włącza się poprzez wciśniecie czerwonego przycisku na pilocie telewizora (który wywołuje sygnał HBB TV). W aplikacji reklamowej klient może zamieścić  znacznie więcej materiałów promocyjnych, takich jak QR kody, dodatkowe filmy i proste zabawy interaktywne. , Aplikacja w HbbTV umożliwia również zbieranie leadów. Aplikacja jest formą zamkniętą, użytkownicy nie są przenoszeni na strony WWW - informuje nadawca. Nie podaje jednak w cenniku kosztów takiej promocji.

Dołącz do dyskusji: TVP z aplikacją reklamową w HbbTV

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Irek świrek
Emisja reklam w trakcie emisji audycji jest nielegalna w przypadku kanałów publicznych, ale też wymagają wyodrębnienia od programu w formie przetw we wszystkich stacjach. Technologia nie ma tu znaczenia bo o tym nic nie wspomina ustawa. Sygnał telewizyjny jak i przekaz reklamowy dostarcza nadawca łamiąc tym samym prawo.
odpowiedź
User
mike
Pierwszą rzecz jaką zrobiłem w nowym TV po zaprogramowaniu to wyłączyłem to całe Habebe.
odpowiedź
User
smutny
Nie ma to jak chcąc spopularyzować nową, użyteczną zacząć od używania jej jako nośnika reklam…
odpowiedź