SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brak TVP Info i TVP3. Czy można rozwiązać umowę z operatorem?

Zakończenie emisji TVP Info i zawieszenie nadawania TVP3 było problematyczne dla operatorów płatnej telewizji. Ich klienci pytali czy w związku z tym można bezkarnie rozwiązać umowę. Na to pytanie spośród dużych firm wprost odpowiadają tylko Canal+ i Play (UPC Polska). 

20 grudnia po godzinie 11 doszło do zakończenia emisji TVP Info. Na satelicie i w naziemnej telewizji cyfrowej zamiast stacji jest dostępna TVP Polonia. Tego samego dnia zniknęły również TVP3 (w zamian prowadzona była zdublowana emisja TVP2) i TVP World. 

Wczoraj o 19.30 powrócił kanał informacyjny TVP Info. Po programie „19.30” w paśmie dotychczas zajmowanym przez „Gościa Wiadomości” Joanna Dunikowska-Paź przeprowadziła rozmowę z generałem Waldemarem Skrzypczakiem. Później rozmowy z ekspertami prowadził Jarosław Kulczycki.

Można już też oglądać TVP3.

Canal+: To nie są kanały gwarantowane

Przy okazji podpisania lub przedłużenia umowy z operatorem płatnej telewizji klienci często zapoznają się z listą kanałów gwarantowanych. Ich usunięcie stanowi podstawę do przedwczesnego i bezkarnego rozwiązania umowy.  Taka okazja była na przykład w przypadku końca nadawania stacji Lifetime. Użytkownika forum.satkurier.pl brak TVP Info oburzył. Zadzwonił na infolinię Polsat Box. Konsultanci odesłali go z pytaniami do TVP. Cyfrowy Polsat nie odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie. Ze strony internetowej platformy wynika, że TVP3 jest kanałem gwarantowanym, a TVP Info niekodowanym, dostępnym dodatkowo na dekoderze.

Otrzymaliśmy za to jednoznaczne informacje z Canal+. - Kanał TVP Info jest udostępniony abonentom, podobnie jak inne kanały niekodowane dostępne na satelicie i nie jest gwarantowany w ofercie. TVP3 jest udostępniony abonentom na podstawie artykułu 43-ego Ustawy o Radiofonii i Telewizji i nie jest gwarantowany w ofercie. Canal+ cały czas udostępnia abonentom na pozycjach, na których były dostępne kanały TVP Info i TVP3, sygnał otrzymywany z Telewizji Polskiej - informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska.

Play już wcześniej  oferował m.in. TVP Info i TVP3 jako kanały niegwarantowane.  - My realizujemy nasze umowy i nadajemy sygnał w takiej formie, w jakiej dostajemy od nadawcy. Na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą TVP, która jest od nas niezależna. Rekomendujemy kontakt bezpośrednio z nadawcą - wyjaśnia biuro prasowe operatora. Przejęta przez niego sieć UPC Polska gwarantuje w umowach dostęp do 4 kanałów informacyjnych.  W ofercie są np. TVN24, TVN24 Bis, Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, TV Republika, News 24, CNN, BBC News, Euronews, więc o bezkarne rozwiązanie umowy z takim zapisem może być trudno.

Z wykazów dostępnych na stronie Vectry wynika, że TVP Info i TVP3 są gwarantowane. Operator nie odpowiedział na nasze pytania. – Proszę nie wikłać nas w tematy polityczne – mówi Wirtualnemedia.pl menadżer jeden z dużych sieci kablowych. Przedstawiciele tej branży nieoficjalnie podkreślają, że choć na zniknięcie TVP Info nie mają wpływu, to za pośrednich operatorów płatnej telewizji można oglądać sympatyzujące z PiS-em stacje, takie jak TV Republika, TV Trwam czy wPolsce.pl.  Z danych Nielsena wynika, że 20 grudnia TV Republika miała rekordowe 2,61 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Program z udziałem twórców „Wiadomości” TVP1 miał nawet 4,38 proc. Przyciągnął 560 tys. widzów. To najlepszy wynik w historii stacji.

Dołącz do dyskusji: Brak TVP Info i TVP3. Czy można rozwiązać umowę z operatorem?

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xtc
pewnie nie można rozwiązać umowy bo jest to niezależne od operatora kablowego .
odpowiedź