SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wszystkie TVP3 będą nadawane w HD. Szerszy zasięg TVP Rozrywka i TVP Seriale HD

Najpóźniej od 2024 roku wszystkie wersje TVP3 będą w naziemnej telewizji cyfrowej dostępne w jakości HD. Telewizja Polska poszerza też zasięg swoich kanałów tematycznych w wysokiej rozdzielczości. Sieć kablowa Sat Film dołączyła ostatnio wersje HD stacji TVP Seriale i TVP Rozrywka.

Kanał TVP Seriale w wybranych sieciach kablowych można oglądaćw w jakości HDKanał TVP Seriale w wybranych sieciach kablowych można oglądaćw w jakości HD

Operator z Włocławka o nowościach w ofercie poinformował m.in. na stronie internetowej. - Miło nam poinformować, że z dniem dzisiejszym kanały TVP Seriale (pozycja 22) i TVP Rozrywka (pozycja 132) zyskały nową jakość i są oferowane w standardzie HD. Zmiana pojawiła się automatycznie, nie jest potrzebne strojenie odbiorników – napisała firma.

TVP Seriale i TVP Historia w HD od lutego

Telewizja Polska w lutym zaoferowała operatorom płatnej telewizji dostęp do wersji TVP Seriale i TVP Historia w wysokiej rozdzielczości. Kanał TVP Rozrywka w jakości HD jest nadawany od lutego 2022 roku. W tej jakości obrazu stację można oglądać m.in. za pośrednictwem MUX-6 naziemnej telewizji cyfrowej.

Pod koniec lutego sieć kablowa Toya dołączyła do oferty: TVP Seriale, TVP Historia i TVP Rozrywka w jakości HD. TVP Historia jest dostępna na kanale 15 dekoderów, TVP Rozrywka na kanale 17 (pakiet Naziemny+), natomiast TVP Seriale zajmuje 100 pozycję (pakiet Oszczędny). Po zmianach w ofercie operatora kablowego znajduje się 227 kanałów telewizyjnych. Firma podała w komunikacie, że nadaje rekordowe 187 stacji w jakości HD i pięć 4K. Wersje HD TVP Seriale, TVP Rozrywka i TVP Historia wchodzą też w skład aplikacji Toya Go, która jest dla abonentów sieci dostępna bezpłatnie. Dzięki niej klienci mogą oglądać 161 kanałów na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Wszystkie kanały TVP w HD od 2024 roku

W najbliższych tygodniach kolejni operatorzy powinni dołączać uruchomione niedawno wersje HD stacji Telewizji Polskiej. Nadawca publiczny dąży do tego, żeby w tej jakości obrazu były dostępne wszystkie kanały. - TVP systematycznie rozwija swoją infrastrukturę nadawczą w kierunku rozszerzenia katalogu treści dostępnych dla widzów w jakości HD. Spółka będzie informować odbiorców oraz rynek o dostępności treści w jakości HD w oficjalnych komunikatach, adekwatnie do realizacji kolejnych etapów modernizacji technologicznej - informował w październiku ub.r. Wirtualnemedia.pl Zespół Rzecznika TVP.

W naziemnej telewizji cyfrowej obecnie spośród stacji TVP tylko TVP3 i TVP Historia są nadawane w jakości SD. Wchodzą w skład MUX-3, który jest wciąż nadawany w starym standardzie. Do końca 2023 roku multipleks musi przejść na DVB-T2/HEVC. Wówczas Telewizji Polskiej nie będzie brakowało miejsca na multipleksach i kanały TVP Historia oraz TVP3 będą mogły nadawać w wysokiej rozdzielczości. - Wszystkie wersje TVP3 zaczną nadawanie w jakości HD po zmianie standardu MUX-3 - potwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Jak dotąd spośród ośrodków regionalnych uruchomiono tylko TVP3 Warszawa HD, a wiele oddziałów Telewizji Polskiej jest już gotowych na emisję w lepszej jakości obrazu. W październiku TVP3 Warszawa HD zniknął jednak z MUX-6 i został zastąpiony przez TVP Nauka HD.

Dołącz do dyskusji: Wszystkie TVP3 będą nadawane w HD. Szerszy zasięg TVP Rozrywka i TVP Seriale HD

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Może czas najwyższy udostępnić TVP Seriale i TVP HD w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T za darmo.... w końcu jak by nie było wszyscy Polacy finansują te stacje z własnej kieszeni.
odpowiedź
User
brygel
Artykuł o niczym - Artykuł na sztukę
Niemal wszystkie informacje na temat zmiany jakości kanałów TVP są wiadome od kilku miesięcy, a informacja a zmianie jakości TVP3 na HD jest wiadoma od około pół roku - więc jak dla mnie ten artykuł jest kompletnie nieprzydatny i nic więcej co wiedziałem wcześniej się tu nie pojawiło
odpowiedź
User
Pytanie
Kłamstwa w HD lepiej wyglądają?
odpowiedź