SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat nadal nie może ruszyć z nowym kanałem. „Postępowanie trwa”

Mimo ponad tygodniowego zawieszenia emisji przez TVP Info Telewizja Polsat nie mogła spróbować przejąć widzów stacji dzięki kanałowi Wydarzenia 24 nadającemu na ogólnopolskim MUX-1. Przedłuża się bowiem postępowanie UKE w sprawie uruchomienia emisji na tym multipleksie. Od włączenia stacji newsowej na MUX-1 zależy też start kanału satelitarnego Polsat News Polityka.

Kanał Wydarzenia 24 nadaje serwisy informacyjne, sport i pogodę. W ofercie stacji nie ma transmisji z konferencji czy parlamentu. Nie ma też publicystyki poza rozmowami po „Wydarzeniach” - to wszystko znaleźć można w Polsat News. Obie stacje można oglądać w płatnej telewizji, a Wydarzenia 24 dodatkowo bez kodowania na MUX-4 z płatną ofertą Polsat Box. 

Stacja w okresie od 20 do 26 grudnia ub.r. miał 1,48 proc. udziału. To zdecydowanie więcej niż w listopadzie ub.r., gdy jej średni udział wynosił 0,74 proc. Wzrost był m.in. efektem tego, że w zeszłą środę o godz. 11.18 przerwało nadawanie TVP Info. Nowe szefostwo Telewizji Polskiej doprowadziło do przerwania w emisji tej stacji, bo zatrudnieni przez poprzedni zarząd pracownicy przygotowywali w nim program specjalny krytykującą uchwałę, która otworzyła drogę do zmian w TVP. Największym beneficjentem przerwy w emisji TVP Info okazała się prawicowa TV Republika, gdzie pojawili się byli dziennikarze TVP (jej udział wyniósł w okresie od 20 do 26 grudnia ub.r. 2,68 proc., w listopadzie ub.r. - 0,11 proc.).

Wydarzenia 24 mogłyby zyskać ostatnio jeszcze więcej widzów, gdyby nadawały nie tylko w płatnej telewizji i na dostępnym w części kraju MUX-4, ale były dostępne na ogólnopolskim multipleksie MUX-1. Miałoby mniej więcej taki zasięg jak TVP Info. Miejsce dla kanału Wydarzenia 24 (wcześniejsza nazwa to W24) na pierwszym multipleksie Telewizja Polsat otrzymała, wygrywając konkurs zorganizowany przez KRRiT. Stacja zajmie slot zwolniony po TVP ABC, które przeszło na MUX-6, zajmując 49. miejsce na liście kanałów.

Polsat News Polityka czeka na start

Z kolei miejsce dotychczasowych Wydarzeń 24 ma zająć nowy kanał Polsat News Polityka (też jest zgoda KRRiT na zmianę nazwy), który emitować będzie transmisje obrad plenarnych Sejmu i Senatu, komisji sejmowych czy komisji śledczych. Obecnie zainteresowanie obradami Sejmu jest bardzo duże, a Polsat News transmituje tylko część posiedzeń. Resztę ramówki uzupełnią własne audycje publicystyczne. Jeden z nich nosi roboczą nazwę „Studio Sejm”. Reporterzy sejmowi Polsat News Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski mają w nim rozmawiać z politykami na terenie Sejmu.

Telewizja Polsat chciała uruchomić Wydarzenia 24 na ogólnopolskim multipleksie oraz Polsat News Polityka na początku grudnia ub.r.. Jednak dotąd to się nie stało, bo nadawca nie otrzymał niezbędnych dokumentów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. UKE ma już dokumenty z KRRiT, ale cały czas nie wysłał oficjalnego pisma do Polsatu, pozwalającego na rozpoczęcie nadawania.

- Postępowanie jeszcze trwa. Wszyscy nadawcy z tego multipleksu są stroną, jest prowadzona z nimi korespondencja - mówi nam Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE. Na MUX-1 nadają swoje kanały Grupa Polsat Plus (Polo TV, Eska TV, Fokus TV), Kino Polska TV (Stopklatka TV), TVN Warner Bros. Discovery (TTV), MWE (Antena HD), na multipleksie jest też Telewizja Trwam.

W pierwszym pełnym roku kalendarzowym swojego działania należący do Telewizji Polsat kanał Wydarzenia 24 osiągnął 29,51 mln zł przychodów i 8,15 mln zł zysku netto. Superstacja, którą zastąpił kanał Wydarzenia 24, była przez kilka lat nierentowna.

Dołącz do dyskusji: Polsat nadal nie może ruszyć z nowym kanałem. „Postępowanie trwa”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
am haarec
Mam bezproblemowy odbiór mux.4 z nadajnika Kosztowy. Moc nadajnika 100 Kw.k21 (474MHz)
odpowiedź
User
Ech
Mam bezproblemowy odbiór mux.4 z nadajnika Kosztowy. Moc nadajnika 100 Kw.k21 (474MHz)


I co z tego, że Ty masz? W przypadku innych nadajników/lokalizacji nie zawsze jest tak różowo. UKE szacuje zasięg MUX4 na 70% populacji.
odpowiedź
User
Tak
Czy to była reklama czasie programu informacyjnego audycji Kevin sam do**.? Czy też Sylwestra reklama czasie programu informacyjnego??
odpowiedź