SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dostawca odnowionych iPhone'ów Swappie pozyskuje od inwestorów 124 mln dolarów

Fiński dostawca odnowionych iPhone'ów Swappie zamyka największą jak dotąd rundę finansowania, prowadzoną przez fundusz Verdane. W rudzie serii C zebrano 124 mln dolarów. Firma planuje poszerzyć skalę działania i prawie dwukrotnie zwiększyć liczbę pracowników.

Article

Swappie, pochodząca z Finlandii platforma kupna i sprzedaży odnowionych smartfonów iPhone, ogłosił rundę finansowania serii C o wartości 124 mln dolarów (108 mln euro). Runda została przeprowadzona przez fundusz Verdane - specjalizujący się we wspieraniu przyjaznych środowisku technologicznych przedsiębiorstw - wraz z dotychczasowymi inwestorami Lifeline Ventures, Inventure, Reaktor Ventures i TESI.

Zobacz: Telekomy blokują Private Relay w iPhone’ach. Na liście Vodafone, Telefonica i T-Mobile

- Dzięki tej inwestycji wzmacniamy naszą pozycję europejskiego lidera w sektorze odnowionych iPhone'ów. Naszym głównym priorytetem jest przyspieszenie wzrostu na 15 rynkach, gdzie już jesteśmy obecni, z myślą o dalszej ekspansji w kolejnych latach i zaspokojeniu rosnącego popytu - komentuje Sami Marttinen, współzałożyciel i CEO Swappie.

Zobacz: Apple z rekordowymi wpływami. Ponad połowa z iPhone’ów, zmalała sprzedaż iPadów

Ponad 149 mln euro od inwestorów

Najnowsza runda przynosi firmie całkowite finansowanie na ponad 149 mln euro - po rundzie Serii B w wysokości 35,8 mln euro w czerwcu 2020 r. Pozwoli Swappie zaspokajać rosnący popyt klientów na odnowione towary. Firma odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 220 proc. w 2020 r., a globalny rynek odnowionych smartfonów ma według prognoz rosnąć w tempie o 10,2 proc. rocznie do 2027 r.

– Potencjał sektora odnowionych smartfonów jest ogromny. Europejski segment rynku smartfonów ogółem jest wart 100 miliardów euro, przy czym obecnie używane lub odnowione telefony stanowią nieco ponad 10 proc. jego wartości. Jednak zaledwie 25 proc. używanych telefonów trafia do ponownej sprzedaży. Istnieje zatem ogromna przestrzeń dla wzrostu rynku odnowionych telefonów. W Swappie postrzegamy ten potencjał jako doskonałą okazję rozwoju i ekspansji na europejskich rynkach - mówi Emma Lehikoinen, COO Swappie.

Zobacz: Apple odzyskało pozycję lidera sprzedaży smartfonów

Jak dotąd firma sprzedała ponad milion odnowionych smartfonów. Wartość sprzedaży na platformie wyniosła 97 mln euro w 2020 r. w porównaniu do 31 mln euro rok wcześniej. Swappie kontroluje pełen łańcuch dostaw i zarządza całym procesem: od testowania i naprawy używanych telefonów, do sprzedaży odnowionych urządzeń z co najmniej 12-miesięczną gwarancją.
Firma odnawia telefony we własnych centrach technologicznych w Finlandii i Estonii.

Swappie została założona w 2016 roku w Finlandii, a we wrześniu 2021 weszła do Polski. Obecnie działa w 15 europejskich krajach i zatrudnia 1 200 osób.

Dołącz do dyskusji: Dostawca odnowionych iPhone'ów Swappie pozyskuje od inwestorów 124 mln dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl