SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

65 tys. widzów TVP3 Info. Będą nowi prezenterzy i prowadzący

Telewizja Polska chce w tym półroczu mocno rozwinąć emitowane od kilku miesięcy w TVP3 pasmo "TVP3 Info": zyska ono nowych prezenterów i reporterów, a serwisy informacyjne będą nadawane co godzinę - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Po prawie czterech miesiącach od startu pasmo ogląda średnio 65 tys. widzów.

Urszula Sokołowska, jedna z prowadzących „TVP3 Info”; fot. TVP/ScreenshotArticle

Wymyślone przez Jacka Kurskiego. "TVP3 Info" ruszyło we wrześniu 2022 roku. Pasmo przygotowywane jest przez Telewizyjną Agencję Informacyjną.

- Dzięki nowemu pasmu porządkujemy strukturę, a widz ma dostęp do swoich lokalnych informacji - mówił podczas inauguracji pasma prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Od startu pasmo przygotowuje zespół blisko 30. osób, złożony z dziennikarzy, operatorów montażystów i techników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz z ośrodków regionalnych TVP. Za jego produkcję dla TVP3 odpowiada TAI.

Blok informacji nadawany jest w ramach pasma wspólnego TVP3 w dni powszednie od 10.00 do 14.30 (z przerwami na inne programy) oraz między 16.00 a 16.30. Ma piątkę prowadzących. Są nimi: Natalia Nowak-Pobrożna, Jagoda Rogatty, Urszula Sokołowska, Marek Durmała i były wicedyrektor radiowej Trójki, Mirosław Rogalski. Po miesiącu nowe pasmo gromadziło 53 tys. widzów – wynika z danych, do których dotarliśmy w październiku 2022r.

TVP: "Udało się zbudować atrakcyjną ofertę"

Zapytaliśmy, jak dziś – po prawie czterech miesiącach – szefostwo TAI ocenia nowe pasmo TVP3. Jak przekazało nam biuro prasowe Telewizji Polskiej, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej „jest zadowolona ze znakomitej oglądalności pasm TVP3 Info”.

- Zdecydowana większość pasm odnotowuje ciągły wzrost oglądalności od ich uruchomienia we wrześniu 2022 r. - informuje nadawca. Z naszych informacji wynika, że TVP3 Info jeszcze w pierwszych miesiącach 2023 roku ma zostać doinwestowane i znacząco się rozwinąć. Potwierdza to biuro prasowe publicznego nadawcy: - Zgromadzone dane potwierdzają, że w krótkim czasie udało się zbudować nową, atrakcyjną ofertę w obszarze informacji telewizyjnej, która zyskała uznanie widzów. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie TVP pracuje nad wdrożeniem pasm TVP3 Info o każdej godzinie oraz dalszym poszerzaniem zespołu przygotowującego serwisy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Średnia widownia pasma to 65 tys. osób

Z danych, do których dotarliśmy wynika, że średnia widownia nowego pasma „TVP3 Info”, w okresie od 15 września 2022 roku do 4 stycznia 2023 roku, wyniosła 65 tys. osób. Udział TVP3 w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 1,26 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 0,73 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 0,80 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Pasmo emitowane jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.10 (w pierwszym tygodniu także w sobotę miedzy 12.00 a 14.30). Tworzą je serwisy trwające z reguły między 10 a 30 minut, które są poprzedzielane innymi audycjami.

Najwięcej widzów przyciągnęło wydanie „TVP3 Info” pokazane 23 listopada ub.r. o 14.00. Śledziło je średnio 219 tys. osób.

Z  analizy danych miesiąc po miesiącu wynika, że najsłabsze wyniki pasmo „TVP3 Info” miało w październiku ub.r. - średnio 45 tys. widzów, a najlepsze - w grudniu ub.r. - 79 tys. oglądających.

Przygotowywane przez TAI pasmo TVP3 Info notuje wyższe wyniki od średnich długookresowych udziałów stacji. Na przykład w 2022 roku udział TVP3 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 0,91 proc. w 4+ i 0,47 proc. w 16-49.

Oddziały - bez strat, programy nadal powstają

Programy, które TVP3 nadawała w czasie emisji pasma TVP3 Info (przygotowywane przez oddziały) spadły jesienią z anteny, jednak odbywa się to bez zauważalnej straty dla regionalnych ośrodków. W zamian bowiem TAI zamawia u nich nowe pozycje: reporterskie relacje i mini-reportaże, mające wypełniać pasmo. - Chcemy wykorzystać potencjał jaki ma Telewizja Polska, w postaci regionalnych oddziałów. To nasza przewaga konkurencyjna nad innymi telewizjami – komentował w lipcu dla Wirtualnemedia.pl szef TAI, Jarosław Olechowski, któremu podlega TVP3 Info .

TVP3, w ramach którego nadawane jest pasmo TVP3 Info, mogą oglądać abonenci platform: Polsat Box, Canal+ i Orange TV, a także sieci kablowych i IPTV. Bezpłatnie jest on także dostępny dla odbiorców trzeciego multipleksu (MUX 3) naziemnej telewizji cyfrowej. Jak dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl - władze Telewizji Polskiej ustaliły, że w przyszłym roku w TVP1, TVP2 i TVP Polonia zostanie wyemitowanych przynajmniej 836 godz. produkcji zrealizowanych przez jej ośrodki regionalne.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: 65 tys. widzów TVP3 Info. Będą nowi prezenterzy i prowadzący

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurek
Więcej propagandy lepszej jakości naszych pieniędzy błoto udawanie cały czas wszystko...przestańcie
odpowiedź
User
Seba
A to czasem nie powinny lecieć częściej Kuriery czy Teleskopy?j
Pomiędzy 6-8 powinno lecieć pasmo wspólne z lokalnym radiem jak w niemieckiej ndr czy rbb
odpowiedź
User
Grochal
Nowa prezenterka podoba...szkoda że TVP
odpowiedź