SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat chce poszerzyć zasięg kanału Wydarzenia 24. Co z Polsat News Polityka?

Od 10 stycznia część czołowych dostawców płatnej telewizji nie oferuje kanału Wydarzenia 24, tylko nową stację Polsat News Polityka. Prezes Telewizji Polsat Piotr Żak zapewnił Wirtualnemedia.pl, że firma pracuje nad poszerzeniem zasięgu kanału. Menadżer stwierdził też, że Grupa Polsat Plus jest zadowolona z projektu Polsat News Polityka. 

Kanał Wydarzenia 24 rozpoczął nadawanie 1 września 2021 roku. Zastąpił uruchomioną w 2006 roku Superstację. Kanał z krótkimi informacjami miał więc na starcie zagwarantowaną obecność u wszystkich dużych operatorów. Doszła do tego emisja poprzez MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. Jesienią Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji Polsat koncesję na nadawanie stacji W24 w ramach ogólnopolskiego MUX-1. Nadawca wystąpił o zmianę nazw Wydarzenia 24 na Polsat News Polityka i W24 na Wydarzenia 24. Regulator rozpatrzył te wnioski pozytywnie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W styczniu stacja Wydarzenia 24 trafiła na MUX-1, natomiast Polsat News Polityka na MUX-4. Ten drugi kanał zajął też miejsce Wydarzeń 24 w ofercie większości dostawców płatnej telewizji. Obie stacje oferują m.in.  Polsat Box, Polsat Box Go, Orange, Play/UPC Polska. Po uruchomieniu Polsat News Polityka kanał Wydarzenia 24 zniknął z oferty większości operatorów, w tym dużych, takich jak Canal+ Polska i Vectra.  

Negocjacje wciąż trwają

Kiedy kanał Wydarzenia 24 poszerzy zasięg? - Oczywiście chcielibyśmy poszerzyć zasięg kanału Wydarzenia 24. Pamiętajmy, że to zależy w dużej mierze od terminów umów, okresów negocjacyjnych i potem samych negocjacji. Jesteśmy w trakcie tych dyskusji. Jak coś będzie ustalone, to oczywiście Państwa poinformujemy – mówił Piotr Żak, prezes Telewizji Polsat.

Z danych Nielsena wynika, że w marcu br. borykający się z ograniczonym zasięgiem w płatnej telewizji kanał Wydarzenia 24 gonił główną stację informacyjną nadawcy, czyli Polsat News. Pierwszy kanał miał 1,0 proc. udziału w rynku w grupie 4+, a drugi 1,51 proc. Udział w rynku Polsat News Polityka wyniósł 0,38 proc., natomiast powtórkowego Polsat News 2 0,08 proc.

Czy Polsat jest zadowolony z Polsat News Polityka? - Przypominam, że my budujemy naszą strategię programową i ilości kanałów w odpowiedzi na oczekiwania naszych widzów. W okresie, kiedy ten kanał powstawał czuliśmy, że jest bardzo duże zapotrzebowanie, żeby dostarczać jak najwięcej informacji w tematach związanych z polityką polską i międzynarodową. Tak jak wspominał już Maciek (przyp. red. wiceprezes Cyfrowego Polsatu Maciej Stec), jest to bardzo intensywny czas na całym świecie. Jesteśmy zadowoleni z tego kanału, że dostarcza te informacje naszym widzom. Jak to będzie wyglądało w przyszłości? Wszystko zależy od tego, czego nasi widzowie będą oczekiwać od nas – odpowiedział prezes Polsatu.

W ofercie nowego kanału są transmisje z obrad Sejmu i Senatu, obrady komisji śledczych, programy publicystyczne „Debata polityczna” (prowadzący: Karolina Olejak i Przemysław Szubartowicz) i „Studio Parlament” (w roli gospodarzy reporterzy sejmowi Polsat News Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski).

Dołącz do dyskusji: Polsat chce poszerzyć zasięg kanału Wydarzenia 24. Co z Polsat News Polityka?

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Te lewidz
Polsat może więce??j!! W kombinowaniu nazw, ilości programów i podmianek jest "wzorem"..teraz proste# polsat-- nius-- polityka-- wydarzenia--religia 24/48 przez 2024#!!! No to jazda!
odpowiedź
User
Adam
jutro wielki dzień do szlachcica z polsatu uruchomi polsat news 2 w HD a co z resztą eska extra tv sd na hd czy vox music sd na hd 3 wolne miejsca po kanał warner bros discovery co dodadzą w zamian ?
odpowiedź
User
Abo
Moze tak kanał Polsat zmienią na Polsat erotyka i za darmo będzie tam gdzie były umowy z nadawcą kanału? Przecież oni mogą sobie zmieniać nazwy bez konsekwencji. Klient wybrał ofertę na jakiś swój ulubiony kanał a polsat go przerabia. Czy to zgodne z przepisami?
odpowiedź