SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aplikacja streamingowa Vectry dostępna na telewizorach Samsunga

Vectra zwiększa liczbę urządzeń, na których jest dostępny jej serwis streamingowy.  - Aplikacja TV Smart Go  dostępna jest na systemach Android Mobile, iOS, Android TV, a od tego tygodnia także na  Tizen - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe sieci kablowej. Tym samym z kanałów telewizyjnych i treści wideo na żądanie operatora mogą korzystać posiadacze telewizorów Samsung.

Aplikacja TV Smart Go na telewizorze Article

Firma zapowiada, że wkrótce z aplikacji będą mogli korzystać także użytkownicy kolejnych telewizorów.

-  Aplikacja TV Smart Go jest już dostępna dla telewizorów Samsung z systemem operacyjnym Tizen (od wersji 5). Intensywnie pracujemy nad kolejnymi wdrożeniami, o postępach będziemy informować na bieżąco - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry. 

Poza Android TV/Google TV i Tizenem Samsunga do popularnych systemów operacyjnych należy WebOS, stosowany na telewizorach LG.

W skład aplikacji wchodzi 146 kanałów telewizyjnych. Abonenci Vectry mogą oglądać je także poza domem, na łączach innych dostawców internetu, ale wówczas odtwarzanie części stacji nie jest możliwe. Działają w obrębie gospodarstwa domowego. Za pośrednictwem TV Smart Go można wypożyczyć filmu z katalogu VOD. Aplikacja posiada też funkcję Catch-Up-TV, czyli możliwość wyemitowania już wyemitowanych programach na wybranych stacjach.

2,6 mln aktywnych telewizorów Smart TV Samsunga w Polsce

Dzięki aplikacji TV Smart Go, Vectra może dotrzeć ze swoją usługami telewizyjnymi nawet do budynków, gdzie nie świadczy usług internetowych. Dotychczas, aby korzystać z nich na telewizorze, trzeba było mieć sprzęt z Android TV. Takowe najczęściej oferują Sony, Philips i Xiaomi. Jeśli ktoś posiadał urządzenie Samsunga, to skorzystanie z oferty Vectry było możliwe dopiero po zakupie przystawki z Android TV. Najtańsze można nabyć za mniej niż 200 zł.
 
Pod koniec 2022 roku w Polsce było blisko 2,6 mln aktywnych telewizorów Samsung Smart TV. Biorąc pod uwagę dynamikę rynku, Samsung szacuje, że w tym roku liczba aktywnych Smart TV z systemem Tizen i jego poprzednikiem przekroczy w Polsce 3 mln. Już w 2022 roku 4 na 5 kupionych telewizorów Samsung Smart TV podłączanych było do sieci i aktywnie wykorzystywanych. Według badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Omdia w 2022 roku Samsung po raz 17. z rzędu został światowym liderem na rynku telewizorów. W 2022 roku Samsung sprzedał 9,65 mln telewizorów QLED i Neo QLED.

Od niedawna Samsung udostępnia Tizen innym producentom. Na całym świecie z tego systemu operacyjnego korzysta ponad 200 ludzi. Urządzeń z Android TV lub jego następcą Google TV jest ponad 150 mln. Do sklepu Google Play szybciej jednak trafiają nowe aplikacje. Na przykład Canal+ online był dostępny w Android TV w momencie debiutu, w Tizen rok po debiucie, a w WebOS dopiero dwa lata od pojawiania się aplikacji.

Dołącz do dyskusji: Aplikacja streamingowa Vectry dostępna na telewizorach Samsunga

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@pple
Wciąż brak appki na AppleTV (Canal+, UPC czy Netia mają tu swoje aplikacje)
2 5
odpowiedź
User
WalekMsT
jest 29 kwietnia 2023 i aplikacja nie jest dostępna w nowych TV Samsung
0 4
odpowiedź